Satın Almadan Önce: Akıllı Çocuk Saati Alma Rehberi

Akıllı Çocuk Saati Alma Rehberi

Akıllı saatler günden güne popülerleşmeye başladı. Artık birçok insan için sürekli bir iletişim aracı olarak çalışmakta ve pek çok kolaylık getirmektedir. Fakat akıllı saatler sadece yetişkinler için değil çocuklar için de üretilmektedir. Akıllı çocuk saatleri, ebeveynlerin çocukları onlardan uzakken kafalarının rahat etmesi için üretildiler. Tabi bu saatlerin hepsinin farklı amaçları, işlevleri ve özellikleri vardır. Bu sebeple, çocuğunuz için hangi ürünün en uygun olduğunu bulmak sizin görevinizdir. 

Bu yazımızda akıllı çocuk saatleri hakkında birkaç bilgi verdikten sonra önerilerde bulanacağız.

GPS Takip

Anne babaların en büyük korkusu çocuklarının kaybolmasıdır. Çocuklarının nerede olduğunu fikrinin olup olmadığı bilmediğiniz bir an panik yaşamayacak ebeveyn hayal edemezsiniz. Bu bir ebeveyn için hayatındaki en büyük kâbuslardan biri olacaktır. Neyse ki, bu akıllı çocuk saatlerinden GPS takip özellikleri sayesinde bu kâbuslar son bulacaktır. GPS takip özelliği sayesinde çocuklarınız eşzamanlı bir şekilde izleme imkânınız var. Bunun için yapılması gereken tek şey bu akıllı çocuk saatlerinin uygulamalarını telefonunuza indirmektir. Bu uygulamayı çocuğunuzun kullandığı akıllı çocuk saatine bağlamalısınız. Hızlı kullanımı ve küresel konum takip programıyla çocukların nerede olduklarını onlara sormadan nerede olduklarını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı uygulamalarda elektronik çit özelliği bile mevcuttur.

 Akıllı Çocuk Saati

SOS Uyarıları

Bir akıllı çocuk saatleri için en önemli özelliklerden biri de SOS uyarılarıdır. Çocuklarınızın tehlikeli bir durumla karşılaştıklarında, saatin yanında bulunan SOS tuşuna basarak, akıllı saatin uygulaması aracılığıyla, sizin telefonunuza acil durum çağrısını gönderebilir. GSP takip özelliği ile beraber SOS çağrısının size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bu yüzden, seçeceğiniz akıllı çocuk saatlerinde bu özelliğin olduğundan özellikle emin olun.

Çift Yönlü Arama

Hangi akıllı çocuk saatleri olursa olsun çift yönlü arama özelliği ilk öncelik değildir. Aslında, tüm bu akıllı saatler çift yönlü arama özelliğini bünyesinde taşımamaktadır. Bu özellik, çocuklarınızın sizden ve sizin belirlediğiniz numaralardan çağrıları alabilmesini ve bu numaraları arayabilmesini sağlar.

Bu özelliği aktive etmeniz için çocuğunuza bir mobil hat almanız ve bir tarifeye üye olmanız gerekmektedir. Pek çok anne baba, dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olan Vodafone Aile Paketlerine abone olmaktadır.

Kamera

Çocuklarınız için akıllı saatlerinde yer alan kamera özelliği sadece eğlence aracı olarak kullanılabilir. Akıllı çocuk saatlerinde kamera özelliğinin yer almasının güvenlik önlemiyle hiçbir alakası yoktur. Fakat çocuklar, kendi saatlerinde oynayabilecekleri bir kameranın olması fikrini seveceklerdir.

Su Geçirmezlik

Güvenlik amacıyla alacağınız bu akıllı çocuk saatlerinin her türlü ağır kullanıma ve hasara, özellikle su hassasiyetine ve dayanıklılığına bakmak istemeniz normaldir. O halde, akıllı çocuk saatlerinin seçeneklerine baktığınızda IP67 veya daha da üstü dayanıklılık özelliğine sahip olan akıllı çocuk saatlerine bakmanız uygun olacaktır.

Teknik Özellikler

Tabi ki herkes gibi sizin de satın alacağınız her türlü teknolojik ürün için mutlaka teknik özelliklerine itinayla bakmanız gerekmektedir. Akıllı çocuk saatlerinin elbette ki iyi bir şarj kapasitesi olması ilk önceliktir. 400 ve 500 mAH arasında batarya değeri kabul edilebilir düzeydir. Fakat daha yüksek değerler tabi ki daha da iyi olacaktır.

Bir de önem verilmesi gereken teknik özellik ise depolama alanı olacaktır. Yeterli düzeyde bir depolama alanı akıllı çocuk saatleri için ortalama olarak 2 GB’dan daha fazla RAM’e sahip olması olacaktır. İyi bir işletim sistemine sahip olması önemlidir.

Yüksek Kalite Markalara Ait Cihazlar

  • FindMyKids Akıllı Saatleri
  • Wiky Watch
  • Sentar v80
  • Alcatel Move Time
  • Upwatch Upsmart
  • Bilicra Blc
  • Flykids 500
gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Otomobil Bağımlılığını Azaltacak Kentsel Tasarım Çözümleri
araba trafik

Otomobil Bağımlılığını Azaltacak Kentsel Tasarım Çözümleri

Sonraki
Facebook’un Yeni Tanıttığı Kripto Para Birimi “Libra” Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.