ŞANSI KENDİNE ÇEK

‘ŞANSLI OLDUĞUNA İNAN Kİ HER AN ŞANS SENİNLE OLSUN’

Neden bazı insanlar şanslı iken bazıları şansız?

Bizler hayata şanslı ya da şansız olarak gelmeyiz ki. Şans bir zihin durumu , yani düşünce durumudur. Şansız olduğunu düşünen kişi şansız olur, çünkü bu inanca sahiptir. Dolayısı ile olumsuz durum ve olaylar yaşar. Şanslı olduğunu düşünen kişi ise hep şans dolu olay ve durumları çeker kendine.

Her zaman şanslı olduğunu düşün. Bırak ‘Ben zaten doğuştan şansızım .’ demeyi. Şanslı insanlar gibi düşün ve konuş. ‘İstediğim bugün olmasa da yarın olabilir. Olmamasının bir sebebi vardır. Bir dahaki sefere nasıl olsa olur.’ de.

Hangisini seçeceksin artık karar ver. Artık biliyorsun ki bilinçaltı sözünü dinliyor. Hangisini seçersen onu senin hayatına getirecek. Şanslı biri olmak da senin elinde, şansız olmak da. Hayat seçimlerde ibarettir. Sen neyi seçersen o olur.

Gerçek hayatta da insanlar negatif düşününce sonucu negatif olur. Pozitif düşünürsek eğer pozitif olur. Her şeyi de şansa bırakmamak gerekir. Sen yaptığın iş için gereken emeği verdin mi? Bazı insanlar kendini yormak istemez ve üşengeçlikle iş yaparlar. Zaten o iş için istekli değildirler ve kendilerini zorla işi yaptırırlar. Bu da yaptıkları işi yanlış yapmasına sonuç olarak da olumsuz sonuçlanmasına yol açar. Sonucundan haliyle tatmin olmayarak ben şansızım der. Bu tamamen yanlıştır. İlk durumu analiz etmelidir ben elimden gelen her şeyi yaptım mı diye. Eğer yapmışsam ve sonuç olumsuzsa o zaman olumlama yapmalıyım. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.