Kadın Önder

 Pandemi sırasında araştırmalar yapıldı ve kadınların liderlik ettiği ülkelerin pandemiyle mücadelede erkekler tarafından yönetilenlere göre daha başarılı olduğu ortaya çıktı..Kadın tüm sorumluluğu alır. Bir kadının evde her şeyi yönetmesi gibi, tüm dünyamız bizim evimizdir.

 Stanford Üniversitesi’ndeki psikologlar, bir kadın politikacının, erkek ve kadın siyasi niteliklerini ustaca bir araya getiren “bukalemun” gibi olması gerektiğini söylüyorlar.

Bir kadının evi nasıl yönettiğine, evde nasıl bir düzeni olduğuna bakın. Kocanızı bir hafta yalnız bırakın.   Sonuç şu olur. Kadın bir ay boyunca evi temizliyor olur.

 Öyleyse, ülkeyi kadınların yönetmesi iyi  haber değil mi?

Elbetteki iyi bir haber.  Kadınları ülke yöneticileri, erkekleri de bu görevlerin yürütücüsü yapmalıyız. Kısacası güçlü, güvenilir, iyi, akıllı, bilge bir ele ihtiyacımız var. Hepsi bu. Dünyanın başka hiçbir şeye ihtiyacı yok. Erkekler de balık tutmaya gidip okey oynayabilir.

Öyleyse bir kadın savaşı durduracak mı? Bu nefreti durduracak mı?

Benim cevabım evet. Hem devlet içinde hem de devletler arasındaki iç savaşları. Çağımız tersine dönüyor. Bir kadının yönetebileceği çok farklı bir döneme giriyoruz. Ve dünyanın tersine döndüğünü görüyoruz. Kadınlara yönetme fırsatı vermek gerekiyor. Ve bunun çok daha iyi olacağına inanıyorum.

yazar

Yazar: Hlhll

İNSANLIK BİRBİRİNE BAĞLI VE BAĞIMLIDIR

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.