K E N D İ N E İ Y İ B A K

Bunu okuyorsan ilk olarak dur ve düşün kendine değer veriyor musun ? 

Her varlığın büyük sistemde bir yeri, bir katkısı, bir varoluş amacı mutlaka vardır. Bir karıncanın taşıdığı yük ile senin taşıdığın yük arasında fark yoktur. İkiniz de kendiniz için önemli olan parçayı yüklenerek, varlığınızı sürdürmek ve sistemdeki görevinizi yerine getirmek istersiniz. Bütün deneyimlerin, acıların. kayıp ve kazanımların bu hatırlayışı hızlandırmak ve sana gücünü hatırlatmak için var olurlar.

Bazen varlık bazen yokluk ile sınanırsın. Bazen mağdur olursun. Seni üzen de seni güldüren de geceden sabaha aydınlığı getiren de sana bir şeyleri anlatmak , sana kim olduğunu hatırlatmak ister.

Bu dünyaya geldiğin ilk an itibariyle bu yolculuğunun manasını anlamak, onu daha kolay, daha dengeli hatta eğlenceli kılmak ve tatmin olmuş bir şekilde tamamlamak, sadece sana ve senin seçimlerine bağlıdır. O nedenle aydınlanma yolculuğunun bir diğer ismi de uyanıştır. Karanlığın illüzyonların ve kendini tekrar eden döngülerin dışına çıkmak , ışığı görebilmek için uyanmalısın.

Peki nasıl uyanır insan? Ne zaman uyanmış sayılır?

İstikrar, bakım, kendini geliştirme, merak, inanç ve güven bu yolda ihtiyaç duyduğun güçlerden bazıları olacaktır. Sabır ve emekle gelişip değişmen gerekir. Çünkü gelişmek ciddi bir iştir.

Sen Değerlisin!

Kendine verdiğin emek aslında kendine verdiğin değerin yansıması, bunu sakın unutma.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.