Saçları Doğal Işıltısına Kavuşturmanın 7 Yolu

Saçları Doğal Işıltısına Kavuşturmanın 7 Yolu

Her kadın için sağlıklı saçlara sahip olmak çok önemli. Sağlıklı olması demek saçların doğal parlaklıkta da olması demektir. Saç düzleştiriciler, güneşe fazla maruz kalmak vs. derken saçımız yıpranabiliyor ve doğal parlaklığını da kaybedebiliyor. Saçımızı doğal parlaklığına kavuşturmak ise artık çok kolay.

Parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız şayet, doğru şampuanı kullandığınızdan emin olmalısınız. Gereksiz miktarda fazla şampuan kullanmamaya ve mümkün olduğu kadar saçınızı soğuk suda yıkamaya özen gösterin. Diğer önemli bir detay ise duş sonrası saçlarınızın ıslaklığını havlu ile hafifçe kurulamanız ve sıkmamaktır. Saçlarınızın yıpranmaması adına saçlarınız için ekstra bakım yapmanız gerekebilir. Hele de kuru bir saç tipiniz varsa daha da ekstra bakım yapsanız iyi olur. Saçların yıpranmasının diğer sebebi ise şüphesiz sıcak saç şekillendiriciler. Bu cihazları ille de kullanacağım diyorsanız şayet saçlarınızı düzleştirmeden önce ısıya dayanıklı sprey sıkmanız iyi bir seçenek olabilir.

Tüm bu etmenlere dikkat ettikten sonra ise sizler için sıralamış olduğumuz saçları doğal ışıltısına kavuşturmanın 7 yolunu deneyin.

Sıcak Havlu Terapisi

Yıpranmış saçlarınıza mutfağınızda kullandığınız zeytin yağını ya da Gratis’den aldığınız badem yağını yavaşça masaj uygulayarak saç derinize yedirin. Saçlarınız eğer boyalı ise özellikle saçlarınızın uçlarına, yani enseye kadar olan bölüme yağ terapisi yapabilirsiniz. Sonrasında ise saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarmanız gerekecek. Havlunuzu sıcak su ile ıslattıktan sonra iyice sıkmalısınız.

Soğuk Su

Duştan çıkmadan evvel saçlarınızı soğuk su ile durulasanız iyi olur. Bunun için önerim ise başınızı öne doğru eğip öncelikle ılık su ile sonrasında ise yavaş yavaş soğuk su ile yıkamanızdır. Soğuk su sayesinde saç derinizin kan akışı hızlanacak duştan çıktığınızda ise saçlarınız daha parlak görünüyor olacak.

Naturel Saç Fırçası

Bambu saç fırçalarını Gratis, The Body Shop gibi mağazalarda bulabilirsiniz. Doğal saç fırçası sayesinde saçlarınızın doğal yağı eşit bir şekilde dağıtılır ve bu da tabii ki saçların daha parlak görünmesini sağlar.

Alkolsüz Bira 

Biranın ana malzemesi bildiğiniz üzere buğdaydır. Saçlarınızı alkolsüz bira ile birazcık ıslatıp 30 dakika bekletirseniz saçlarınızın daha parlak göründüğünü fark edeceksiniz.

Badem Yağı

Gratis, Watsons, Rossman gibi mağazalar bitkisel yağları da bildiğiniz üzere bizler ile buluşturuyor. Bitkisel yağlardan en popüler olanı ise tatlı badem yağı. Popüler oluşunun sebebi ise saçları ve saç derisini beslemesidir. Düzenli kullanırsanız dökülmelerin de azaldığını fark edeceksiniz. Yapmanız gereken ise duştan önce yarım saatliğine saçınızda bekletmeniz, sonrasında duşa girmenizdir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi saçlarımızı hem yumuşacık yapar hem de parlaklık kazandırır. Uygulamasını ise şöyle yapabilirsiniz: Küçük bir pet şişe içerisine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi koyup su ile doldurun. Sonrasında ise duştan çıkar iken saçlarınızı bu su ile durulayın. Duş sonrası saçlarınız kuruduğunda saçlarınız daha parlak görünüyor olacaktır.

İrem Surel
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Politik Retorik
Sonraki
Dijital Güç

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.