Mutlaka Dinlemeniz Gereken 5 Güncel TEDx Konuşması

Kalabalık ortamlardan uzak durduğumuz bu günlerde havaların da soğumasıyla evimizden hiç çıkamaz olduk. Evinizde sıcacık çayınızı yudumlarken keyifle dinleyebileceğiniz, düşüncelerinize ışık tutacak beş TEDx konuşmasıyla karşınızdayım.

1)Öğrenmeyi Öğrenmek – Emrah Safa Gürkan

Konuşmayı dinlerken, Emrah hocanın keyifli tarzıyla bir yandan içimiz­deki öğrenme aşkının alevlendiğini hissedecek, diğer yandan da öğrenim sürecimizi nelere emanet ettiğimizi bir kez daha gözden geçireceğiz.

2)İnsan Neden Böyle? – Sinan Canan

Farklı alanlardaki derin bilgisi ve sahip olduğu öğrenme aşkıyla beni kendisine hayran bırakan Prof. Dr. Sinan Canan bu konuşmasında insanın “düzen kurma çabası” içinde kendi doğasından nasıl uzaklaştığını fark etmemizi sağlıyor.

3)İnsan Nasıl Değişir? – Beyhan Budak

Kendisini Youtube kanalında paylaştığı videolardan da yakından tanıdığımız Psikolog Beyhan Budak, bir psikologun gözünden insanın nasıl değişmeye çalıştığını , bu yolda ilerlerken hangi hataları yaptığını , nasıl adımlar atması gerektiğini bizlere o sa­mimi anlatımıyla aktarıyor.

4)Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor? – Mümin Sekman

Hiç şüphesiz “başarı” dediğimizde yazdığı kitaplar ve yaptığı konuşmalarla aklımıza gelen ilk isim Mümin Sekman ‘dır. Bu konuşmasında; sürdü­rülebilir başarısızlık , insan neden başarısız olur, öğrenilmiş ve öğretilmiş başarısızlık gibi konuları açıklarken anlattığı başarı hikayeleri ile de içimizde harekete geçmeyi bekleyen bazı parçaları uyandırıyor.

5)Ya Öyle Değilse? – Levent Ülgen

Film ve dizilerden çok yakından tanıdığımız , Akasya Durağı’ının Sinan’ı usta oyuncu ve fizikçi Levent Ülgen bu konuşmasında, çocukluğundan itibaren onu hayata hazırlayan olaylar ve sorduğu “Ya öy­le değilse?” sorusu ile bizlere ilham veriyor.

Bedirhan Ceylan
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Erkeği elde etmenin 7 kuralı
Sonraki
Ibni Sina'dan mülhemle…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.