Bunları Beraber Yaptık ya da Yapar Mıyız?

Bunları Beraber Yaptık ya da Yapar Mıyız?

Gerçekten karantina günlerinde ne yaptığımı öğrenmek için mi geldin? Beni duygulandırdın ama.

Birazdan bahsedeceğim şeyler karantinayı nasıl (yarı) mutlu geçirdiğim ile ilgili. Son olarak unutmayın ki bu dediklerim ‘benim ne yaptıklarım’, bu yazı bir öneri değildir.

1. Eğitim Hastalığı

Evet, garip bir şekilde salgın beynimde eğitim ile ilgili tarafa hasar verdi ve bu yazıyı yazdığım tarih ile birlikte 79 sertifikam oldu. Sertifikayı aldığım yerler ile ilgili bir yazı istersen önce bu yazının istatistiklerine bakmam gerekir.

2. Sabah Sporu Yapılanması

Aslında bu maddeyi destekleyen bir unsur var. Polisliğe hazırlandığım için beni teşvik eden o da oldu biraz. Her sabah 4-5 km koştuğum bir hasar yedim bu salgın yüzünden. Herkes kilo aldım derken bende böyle değişik şeyler olmaya başladı. Spora başladığımdan beri vücudumu daha dinç hissetmeye başladım. Öneri değil ama bir deneyin bu maddeyi. Sen de çok seveceksin. 🏃🏻

3. Müzik Serumu

Kendinize çok güzel bir liste hazırlayın. Ya da hazırlamayın. Ama dinleyin müziği. Güzel bir kulaklık edinin ve rahatlamaya bakın.

Bunları Beraber Yaptık ya da Yapar Mıyız?

4. Kitap Okumak

Salgından önce de kitaplar ile aram sıkı olan bir insandım. Bu genel boş vakit de bir çok kitaba sardım. Birini bitirmeden diğerini merak eder oldum. Farklı yazarlar tanıdım. Değişik sözler ve hayatlar keşfettim. Yukarıda dediğim gibi istatistiklere bakacağım ona göre yazarları ve kitapları size söyleyeceğim başka yazımda.

5. Faydalı Youtube

Çok değişik olan bu yer arada sırada doğruyu gösteriyor. Doğruyu gösterdiği anda başında beliririm. Sanırım bir kere daha istatistiklere bakarsam burdan sağ çıkamayacağım. Açıklıyorum sıkı durun. Ya da durmayın.

  • Beyhan Budak
  • Haluk Tatar
  • Popular Science
  • Bebar Bilim
  • Barış Özcan
  • Evrim Ağacı
  • AçıkBeyin
  • +90
  • ZihinX

6. Bu maddeyi sana bırakıyorum. Bana bu salgında kendine kattığın bir konuyu aşağıya yazar mısın?

iletişim: giritberkan@outlook.com.tr
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Medeniyet!
Sonraki
Sadece Kendin Ol, Sadece Kendine Ait Ol…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.