UFO’larla İlgili Kanınızı Donduracak 5 Esrarengiz Teori

UFO’larla İlgili Kanınızı Donduracak 5 Esrarengiz Teori

Dünya ucu bucağı olmayan bir evrenin parçasıyken, insanlar bu sonsuzlukta gerçekten yalnız başına mı? Dünyanın dört bir yanında UFO olarak adlandırılan uzaylıları gördüklerine inanan insanlar var. Daire şeklinde uzay araçlarını ya da insan formuna benzeyen yaratıkları gördüğünü iddia eden insanların dışında devletler de bu konu hakkında topladıkları delilleri sır gibi saklıyor. Bu durum yüzlerce UFO teorisinin ortaya çıkmasına neden oluyor. İşte en ilginç olan 5 UFO teorisini size sunuyoruz. Bu teorileri okuduktan sonra “uzaylılar konusu” size daha da gizemli gelecek.

1. Nevada Eyaletindeki 51. Bölge

ABD’de Nevada’da bulunan 51. Bölge olarak adlandırılan ultra güvenlikli alanın uzaylı araştırmalarının yapıldığı özel bir askeri bölge olduğu iddia ediliyor. Bu alanda yeryüzüne düşen UFO araçlarının, uzaylı cesetlerinin üzerinde deney yapıldığı düşünülüyor. İddialar o kadar güçlü ki 51. Bölge hakkında pek çok film ve belgesel çekildi. Buna rağmen ABD bu bölgenin askeri alan olduğunu ve askeri kuvvetlere ait araçların test edildiğini söylüyor her türlü uzaylı açıklamasını yapmaktan kaçınıyor. Ayrıca 51. Bölge’nin yerine dair bilgiler Google Maps gibi uydudan konum belirleyen uygulamalarda görünmüyor. Öte yandan 2014’te bir dönem 51. Bölge’de çalışan mühendis Boyd Bushman ölmeden önce sakladığı uzaylılara dair fotoğrafları medya ile paylaşmıştı. Bu fotoğrafları 51. Bölge’de çalışırken elde ettiğini belirten Bushman, bir grup bilim insanının burada dünyada ölü bulunan uzaylı bedenleri üzerinde araştırma yaptığını söylemişti. Bu iddia karşısında resmi makamlar sessiz kalmıştı.

2. Roswell UFO Kazası


4 Temmuz 1947 yılında 51. Bölge’ye yakın olan New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında bir kaza meydana geldi. Kaza yerinde hiyeroglife benzer yazılar bulunan çubuklar gibi esrarengiz parçalardan ve yanmaz metallerden oluşan parçalar bulundu. Hava istihbarat görevlileri ve Pentagon parçalara el koydu. Bu sırada bölgede değişik görünüme sahip ölü bedenler bulundu. Bunun üzerine kasaba bir süre halka kapatıldı. Dünya medyası uzaylı haberleriyle çalkalandı. Ancak bu olayın duyulmasından rahatsız olan Washington, düşen cismin bir askeri hava balonu olduğunu duyurdu. Ancak teorilerin ve dedikoduların ardı arkası kesilmedi. Olaydan yıllar sonra 90’larda kazayla ilgili görüntüler ortaya çıktı. Sedyede uzaylı cesetlerinin taşındığını gösteren bu siyah beyaz görüntülere rağmen hiçbir yetkili açıklama yapmadı.

3. Ay’a Giden Buzz Aldrin’in Esrarengiz Röportajı

Amerikalı astronot Buzz Aldrin, 1969’da Apollo 11 uzay görevi kapsamında Ay’a giden ikinci insan olmuştu. Buzz Aldrin verdiği bir röportajda uzay aracının içindeyken L şeklinde bir UFO aracı gördüğünü iddia etmişti.

4. Efsanevi Aktris Marilyn Monroe UFO’lar İle İlgili Fazla Bilgi Bildiği İçin Mi Öldürüldü?

Amerikalı ünlü aktris Marilyn Monroe, 1962’de evinde ölü bulunmuştu. Ölümü resmi kayıtlara aşırı dozda barbitürat kullanımı olarak geçmişti. Monroe’nun intihar ettiği düşünülmüştü. Ancak güzel aktrisin ölümü pek çok spekülasyona alet oldu. Bunlardan en ünlüsü ise dönemin ABD başkanı John F. Kennedy ve kardeşi Bobby Kennedy ile ilgili. Monroe, Kennedy kardeşlerle yakın ilişki içindeydi. Hatta Bobby Kennedy ile sevgili olduğu düşünülüyordu. Bu sayede ABD hükümetinin gizlediği UFO gerçeklerini öğrenmişti. İddiaya göre bu nedenle devlet
Monroe’yu öldürdü.

5. Bir Uzaylıyla İlişkiye Girdiğini İddia Eden Adam

Amerikalı ressam Dave Huggins, 17 yaşındayken hayatındaki ilk ilişkiyi bir uzaylıyla yaşadığını iddia ediyor. İddiasına göre Huggins hayatı boyunca uzaylılar tarafından ziyaret edildi. Hayatındaki ilk cinsel ilişki deneyimini de bir uzaylıyla yaşadı. Huggins uzaylılarla yaşadığı deneyimleri tablolarına da aktardı, pek çok resim yaptı. Hatta Huggins, hayatı boyunca uzaylılarla yaşadığı pek çok şeyi bir belgeselde de anlattı.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İğne Çuvaldız Meselesi!
Sonraki
Bu Şehir, Her Sabah Metroların Yürüyen Merdivenlerinden Doğurur Çocuklarını
Bu Şehir, Her Sabah Metroların Yürüyen Merdivenlerinden Doğurur Çocuklarını

Bu Şehir, Her Sabah Metroların Yürüyen Merdivenlerinden Doğurur Çocuklarını

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.