Rüyada Gelin Görmek Neye İşarettir, Anlamı Nedir?

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görmek, rüyada gelin görülmesi çoğunlukla hayra yorulmakta ve hakkında olumlu yorumlamalar yapılmaktadır.

Rüyamızda gördüğümüz şeyler uyandıktan sonra zihnimizi çokça meşgul etmektedir. Gördüğümüz rüyanın ne anlama geldiği ve rüyada yer alan birtakım şeyler; bunlar bir ses, bir kişi yahut bir olay olabilir. Bunlarda rüyanın anlamı kadar zihnimizi meraka sürüklemektedir. Bu rüyalarda görüldüğü takdirde son derece ilgi çeken şeylerden biriside gelin ve gelinlik gibi evliliği çağrımlaştıran şeylerdir. Zira evlilik bir insanın hayatında atacağı en önemli adımlardan birisidir. Hatta belki de en önemlisidir.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görülmesi, çoğunlukla hayırlı ve güzel işlerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Bunda en büyük etken ise evliliğin gerçekleşmesi durumunda evlenen tarafların ve onların çevresinde bulunan kişilerin bu durumdan mutlu olmasıdır.(Tabi zorlama evlilikler bu düşünceye dahil değildir.) Gelinin de düğün merasimlerinde evlenen taraflardan birisi olması ve gelin olmadan düğünün gerçekleşemeyeceği bilinir. Rüyada gelin gören kişide bunun bilincinde olmalı ve rüyasını hayra yormalıdır.

Rüyada Gelin Görmek Neye İşarettir

Rüyada gelin görmek, rüya sahibinin güzel haberler alacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kimse huzur ve mutluluk dolu bir yaşama sahip olacaktır. Kişinin kariyerinde yükselmesine, işlerinde başarılı olmasına, ailesi saadeti kazanacağına ve sosyal çevresinde hatırı sayılır bir konuma geleceğine delalettir.

Rüyada Gelin Görmek Diyanet

Gelinin giyindiği gelinliğin beyaz olması ve evliliğin beyaz rengini çağrımlaştırması rüyada gelin görülen rüyaların olumlu olarak tabir edilmesine destek olmaktadır.

Rüyada Başkasını Gelinlikle Görmek

Rüyada başkasını gelinlikle görmek, rüya sahibinin ailesi içinden birisinin evleneceğine işaret edilir. Aile içerisinde evlenecek durumda kimse yok ise rüyayı gören kişinin yakın çevresinden birisinin evlenip mutlu bir yuva kuracağına işaret edilir.

Rüyada Görülen Yeni Gelin

Rüyada yeni gelin görmek, rüyada gelin olduğunu gören genç kızın yakın bir zamanda kısmete kavuşacağı işaret edilir. Eğer rüya sahibi rüyasında bir erkeğe doğru yürüyorsa, o kısmete kısa bir vakitte ulaşacağına delalettir.

Eğer rüyada yeni gelini bir erkek görmüşse de rüya sahibinin yakın dönemde evleneceğine, şayet evli ise çocuk sahibi olacağına işaret edilir.

Rüyada Evden Gelin Çıktığını Görmek

Rüyada evden gelin çıktığının görülmesi, rüya sahibinin evladı varsa evladının kısmetine kavuşup evleneceğine işaret edilir. Eğer kişinin evladı yok ise kendisinin maddi kazanca ulaşacağına ve hayatında önemli değişiklikler olacağına yönelik yorumlamalar yapılmaktadır.

Rüyada evden gelin çıktığının görülmesi, yaşanılan sıkıntıların bertaraf edilip saygınlığa kavuşulacağına delalettir.

Rüyada Gelin Almak

Rüyada gelin almak, rüyada eve gelin almak yaşantınızda saygınlık göreceğinize yorulur. Bir kısmete ulaşacağınıza ya da yakınlarınızdan birinin evleneceğine işarettir.

Evli bir erkeğin rüyada gelin aldığını görmesi de evliliğinin mutlu bir şekilde süreceğine ve ömrünün uzun olacağına işarettir.

Rüyada Gelin Olduğunu Görmek

Rüyada gelin olduğunu görmek, rüya sahibinin rüyasında gelin olduğunu görmesi gördüğü şeyin gerçekleşeceğine yorulur. Kişi yakın bir süre zarfında evlenip mutlu ve mesut bir yuva kuracağına işarettir. Eğer rüya sahibi evli ise hayatında aile saadetine ve maddi bolluğa erişeceğine yorulur. Rüya sahibinin evlenecek yaşta bir evladı varsa onun hayırlı bir kısmet bulacağına işaret edilir. Kişi uzun bir süredir beklediği ve hayatını olumlu yönde etkileyecek bir şeye de bu rüyanın işaret ettiği üzere ulaşabilir.

Evli bir kadının rüyasında kendini gelin olarak görmesi ise bazı yorumlamalara göre kötü anlamlar içerir. Kişinin özel hayatında eşi ile sıkıntılı zamanlar geçirebileceği ve mutsuzluk yaşayacağı söylenir.

Rüyada Gelinin Ağlaması

Rüyada ağlayan gelin görmek, gelinin ağlamasından kaynaklı olarak kötü bir rüya gibi görülebilir. Lakin bu durum olumlu bir şekilde tabir edilmektedir. Rüya sahibinin ansızın beklemediği bir şekilde iyi haberler alacağına delalettir.

Rüya sahibinin yaşıyor olduğu bir sıkıntı varsa bu sıkıntıya karşı vermiş olduğu mücadele ve göstermiş olduğu sabrın nihayete ereceği işaret edilir.

Rüyada Gelin Ve Damat Görmek

Rüyada gelin ve damat görmek, rüyasında gelin ve damadı beraber gören kişinin mesleki hayatında terfi edeceğine ve yüksek kazanç sağlayacak adımlar atacağı yönünde yorum yapılır.

Rüyayı gören kişi işsiz ise maddi getirisi yüksek bir işe gireceği ve elde ettiği işinde yüksek kazanç sağlayacağı işaret edilir.

Rüyada Gelinin Hamile Olması

Rüyada hamile gelin görmek, rüyasında hamile bir gelin gören kişinin hayırlı değişimler yaşayacağı tabir edilir. Rüya sahibinin bir muradı var ise buna kısa bir süre içerisinde ulaşacağı işaret edilir. Rüya sahibi bekar ise evleneceğine, evli ise ailesiyle birlikte huzurlu bir yaşam süreceği söylenir. Rüya sahibi çevresinden birisinin hamile olduğu haberini alması da yapılan yorumlardan birisidir.

Rüyada Birden Fazla Gelin Görülmesi

Rüyada birden fazla gelin görmek, rüyayı gören kişinin kısmetinin açıldığına ve birden fazla kısmetinin olabileceği yönünde yorumlanır. Eğer rüya sahibinin bir sıkıntısı varsa bu sıkıntısından kurtulacağına işaret edilir.

Rüyasında birden fazla gelin gören kişi iş hayatında ise evvel yaptığı hatalarından ders çıkarttığına ve onları tekrarlamayacağına önünde başarılı bir hayat olacağına işaret edilir.

Rüyada Görülen Gelin Arabası 

Rüyada gelin arabası görmek, rüya sahibinin yakın bir zamanda birisi ile tanışıp evleneceğine işaret edilir. Yahut çevresinden birisinin evlilik yoluna girmesine vesile olacağı şeklinde anlamlandırılır.

Rüyada Gelin Ve Kaynana Görülmesi

Rüyada gelin ve kaynana görmek, rüyada bu ikisinin aynı anda görülmesi rüya sahibinin borçlarını ödeyip kurtulacağına ve maddi yönden ferahlayacağına işaret edilir. Zahmet bir işin arefesinde ise o işin hakkından geleceği tabir edilir.

Rüyada Gelin Konvoyu Görülmesi

Rüyada gelin konvoyu görmek, rüyayı gören kişinin hayatından onun faydasına olacak gelişmeler yaşanacağına delalettir. İçerisinde bulunduğu sıkıntının yakın çevresinden birisinin müdahalesi ile çözüleceğine işaret edilir. Rüya sahibi bir sağlık sorunu yaşıyor ise hastalıklardan kurtulup tekrardan eski sağlıklı yaşamına döneceği yönünde anlamlandırılır.

Rüyada Gelin Çiçeği Görülmesi

Rüyada gelin çiçeği görmek, bu rüyanın yorumu rüyayı gören kişinin medeni durumuna göre farklılık göstermektedir. Rüyayı evli bir kadın görmüş ise onun yakın zamanda gebe kalabileceğine ve sağlıklık bir çocuk dünyaya getireceği işaret edilir.

Rüyada görülen gelin çiçeği, rüya sahibi kişinin olumlu gelişmeler yaşayacağına yorulur. Bekar bir kişi bu rüyayı gördüyse de bir kısmetinin olduğuna ve kısa bir süre içerisinde hayırlı bir evlilik yapacağına işaret edilir.

Rüyada görülen gelin çiçeği kurumuş ise rüya sahibinin hayatında iyi giden işlerinin bozulabileceğine, maddi veya manevi olarak sıkıntıya gireceği şeklinde yorumlanır. Görülen gelin çiçeği eğer rengarenk ise rüya sahibinin çevresi tarafından hakkında olumlu yorumlar yapılan birisi olduğuna işaret edilir.

Rüyada Gelin Tacı Görülmesi

Rüyada gelin başı tacı görmek, rüya sahibinin uzunca bir ömür yaşayacağına delalettir. Gelin tacı gösterişli ise kısmetin açık olduğuna, şeref, itibar ve makama ulaşılacağına yorulur.

Rüyada görülen gelin tacı sade bir görünüşte ise yapacağı evliliğin kısa ve sıkıntılı olacağı belirtilmektedir.

Rüyada Gelin Pastası Görülmesi

Rüyada gelin pastası görmek, rüya sahibinin itibarlı bir işe getirileceğine işarettir. Rüya sahibi iyi bir kariyere sahipse önemli bir başarıya imza atacağına yönelik yorumlamalar vardır. Hatta rüya sahibinin bu başarısının akabinde yaşamına yurt dışında devam edebileceği ve yüksek maddi gelire sahip olabileceğine işaret edilir.

Rüyada Ölünün Gelin Olması

Rüyada ölünün gelin olması, rüyayı gören kişinin kendisini bir tartışmanın içerisinde bulabileceğine ve bu tartışmanın ona büyük sıkıntılar getireceği söylenir. Ayrıca rüya sahibinin iş hayatında haksızlığa maruz kalmasına ve sonrasında işini kaybedip maddi zarar uğrayacağına yönelik yorumlamalar yapılır.

Rüyada Gelinin Oynadığını Görmek

Rüyada gelininin oynadığını görmek, rüyasında oynayan bir gelin gören kişinin eğer oynamayı, dans etmeyi seven birisi değilse sosyal çevresinde itibar kaybı yaşayabileceği söylenir. Rüyada dans etmek genel olarak olumsuz bir durum olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin hayatında sorunlar yaşayacağına işaret edilir.

Rüyada Yaşlı Gelin İle Evlenmek

Rüyada yaşlı gelin görmek, rüyada yaşlı gelin görülmesi veya rüya sahibinin yaşlı bir gelin ile evlendiğini görmesi zahmetsiz bir şekilde maddi bir servete kavuşulacağına işarettir.

Rüyada Görülen Gelin Tülü

Rüyada gelin tülü görülmesi, rüya sahibinin hayırlı bir iş için çevresinden bazı kişilerden destek alacağına ve sonrasında bu işte başarılı olarak başka kimselere de yardımcı olacağına işaret edilir.

Rüya sahibinin yaşadığı zorlukları aşacağına varsa sağlık sorunlarını yenip sağlıklı bir hale geleceği şeklinde de yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Gelin Ayakkabısı

Rüyada gelin ayakkabısı görmek, rüya sahibinin şan, şöhret ve zenginliğe kavuşacağına işaret eder. Kişi dert ve tasadan kurtularak huzura erecektir. Rüyada görülen gelin ayakkabısının kirli olması ise rüya sahibinin kötü bir amele sahip olduğuna ve bu rüyanın kendisine ilahi bir ikaz olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada gelin ayakkabısına ismini yazmak ise rüya sahibinin mesleki hayatında başarılı bir ekibin içerisinde olacağına eğer adı ayakkabıdan silindi ise bu durum kişinin o ekipten sıyrılıp daha ileri bir mertebeye ulaşacağının alametidir.

Kaynak: 1, 2, 3, 4

Seyyal Taner
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dragos Arkeolojik Kazı Alanı Nerede?

Dragos Arkeolojik Kazı Alanı Nerede?

Sonraki
Farklılık ve yalnızlık…

Farklılık ve yalnızlık…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.