Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir? Tavşanla Alakalı Rüya Tabirleri

rüyada tavşan görmek

Rüyada tavşan görmek günlük hayatımızda görebileceğimiz rüyalardan birisidir. İnsanlar bilinçaltı dünyalarının etkisi ile rüya görürler. İçerisinde bulundukları duygusal, sosyal ve ekonomik durum rüyalara doğrudan etki eder. Kimi zaman gördüğümüz rüyalar hayatımızda yaşayabileceğimiz olgulara bir işarettir. Lakin tamamen hayatımızı bu rüyalara göre şekillendiremeyiz. Unutulmamalıdır ki rüyamızda karşımıza çıkan kendi zihnimizde biriktirdiklerimizden ibarettir.

Tekrardan giriş cümlemizde bahsettiğimiz konuya dönecek olursak rüyada tavşan görmek pek çok farklı manaya gelebilmektedir. Belli başlıklar altında detaylandırdığım yorumlar ise aşağıdaki gibidir.

rüyada tavşan görmek

Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada tavşan görmek sosyal yaşantımızda elde edebileceğimiz zaferlere bir işarettir. Tavşanın gelecek ile alakalı bazı şeyleri hissettiği veya kişiye şans getirdiği söylenmektedir. Sokaklarda para karşılığı eğitilmiş tavşanlar bazı kağıtları seçmeleri yönünde hareket ettirilir. Bu meslekle ilgilenen kişilere toplum içerisinde niyetçi denmektedir. Tavşan seçtiği kağıtta yazanlar kişi için bir fal mahiyetindedir. Rüyasında tavşan görenlerin özel hayatlarında bir sıkıntısı varsa bunun çözüme kavuşacağı eğer olumlu bir özel hayat sürdürmekte ise bu durumun devam edeceği söylenmektedir.

Rüyada görülen tavşan aynı zamanda bir eş olarakta anlamlandırılmaktadır. Rüya sahibi eğer bekar yahut yalnız ise bir eş veya bir sevgili ile karşılacağı ve huzurlu bir hayat süreceğine yorulur.

Rüyada Tavşan Görmek Ne Demek Diyanet?

Rüyada tavşan görmek Diyanet kaynaklarına göre  tavşanın rüyadaki fiziki özellikleri üzerinden yorumlanmaktadır. Öncelikle rüyada görülen tavşan kadın manasına gelmektedir. Bundan kaynaklı olarak evlilik yönünde yorumlamalar yapılır. Ancak İmam Nablusi’ye göre eğer rüyada beyaz tavşan görmek kişinin ağırbaşlı, hayırlı ve güleryüzlü bir kadın ile evleneceğine alamettir. Rüyada gri tavşan görmek ise rüya sahibinin kötü huylu ve cazgır bir kadınla evleneceğine işaret eder. Rüyada gri tavşan görmenin bir başka manası da rüya sahibinin mesleğinde veya aile içerisinde büyük sıkıntılar yaşayacağıdır.

Rüyada Beyaz Tavşan Görmek

rüyada tavşan görmek

Rüyada beyaz tavşan görmek, güzel ahlaklı, hoş görüşlü ve halis niyetli bir kadına delalettir. Rüya sahibinin böyle bir kadın ile karşılaşabileceği söylenir. Ve o kadınla mutlu bir yaşam süreceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Tavşan Yavruları Görmek

rüyada tavşan görmek

Rüyada tavşan yavrularının görülmesi hayır ile tabir edilir. Rüya sahibinin elinin açık olduğuna insanlara yardım ettiğine ve iyiliği yaymaya gayret gösterdiğine yorulur. Rüyasında tavşan gören kimsenin yakın bir vakitte güzel ve hayırlı haberler alacağına dair tabirler mevcuttur.

Rüyada Tavşanın Doğurduğunu Görmek

Rüyada tavşanın doğurduğunun görülmesi rüya sahibinin işlerinin yolunda gideceğini ve ona bolluk bereket ihsan edileceğine işarettir. Kişinin daha faydalı işler gerçekleştireceğine ona kötü desiseler veren kişilerde uzaklaşacağı söylenir. Ayrıca yine rüya sahibinin üzerinde çalıştığı proje veya mevcut işinde kariyeri açısından önemli adımlar atıp sıyrılacağına da yorulmaktadır.

Rüyada Tavşan Doğurmak

Rüyasında tavşan doğuran kişinin sosyal yaşamında onu iyi şeyler yapmaktan alıkoyan her türlü sorundan kurtulacağına dair yorumlamalar vardır. Bu sorunlar hali hazırda içerisinde bulunmaktan memnun olmadığı mesleği olabilir. Aynı zamanda bu rüya kişinin ailesinde veya arkadaş çevresinde bulunan fakat çok haz etmediği kişilerin ondan uzaklaşacağının bir mesajı da olabilir.

Rüyada Tavşanın Kaçtığını Görmek

Rüyada tavşanın kaçtığı görmek rüya sahibinin eline geçirdiği büyük bir fırsatı değerlendiremediğine işarettir. Bu olumsuz durumdan muzdarip olan ve çok üzülen kişiye bu rüya ilahi bir mesaj niteliğindedir. Mesajın anlamı ise rüya sahibinin eline geçen fırsatı değerlendirmekte gerekli çalışmayı gerçekleştirmekte başarısız olduğudur.

Rüyada tavşanın kaçması aynı zamanda kişinin bir rahatsızlık üzerine tartışmak durumunda kaldığı kişi ile konuşarak bu kötü duruma bir son vermesi gerektiğine yorulur. Kişi bu durumu düzeltmek için atacağı adımlarda soğukkanlı ve sakin olmalıdır. Böylece rahatsızlık duyduğu bu durumdan kendisini kurtaracaktır.

Rüyada Tavşan Beslemek

rüyada tavşan görmek

Rüyada tavşan beslemek hayırlı bir eyleme işarettir. Rüyasında tavşan besleyen rüya sahibi eğer evliyse ona hayırlı bir evlat nasip olacağı tabir edilir. Aynı zamanda rüyada tavşan beslemek maddi olarak kazançlı işlere sahip olunacağına işaret eder.

Rüyada Tavşan Yavrusu Beslemek

Rüyada tavşan yavrusu beslemek, rüyada tavşan beslemekle hemen hemen aynı manaya gelmektedir. Rüya sahibinin uysal ve ihsanlı bir evlada sahip olacağı şeklinde yorumlamalar vardır.

Rüyada Tavşan Yakalamak

Rüyada tavşan yakalamak veya tavşan avlamak ise rüya sahibinin kendisinden yaşça genç biriyle tanışacağına ve belki de onunla hayatını birleştireceğine işaret eder. Rüyada görülen tavşan kadın manasındadır. Rüyada tavşan tuttuğunu gören kişi ise yakın bir vakitte evlenir.

Rüyada Tavşan Kovalamak

Rüyada tavşan kovalamak rüya sahibinin gerçek yaşamında bir gönül meselesinden dolayı zorluklar çektiğine işaret eder. Kişinin evlenmek istediği kadına ulaşmak için bir yolda olduğunu ve yolun sonunda bunu başaracağına alamet olunur.

Rüyada Tavşan Kesmek

Rüyada tavşan kesmek, rüyayı gören kişinin eşi ile sorunlar yaşadığını veya yaşayabileceğini gösterir. Eğer rüya sahibi bekar birisi ise ailesiyle veya yakın arkadaşları ile bazı anlaşmazlıklar yaşayabileceğine dair yorum yapılır.

Rüyada tavşan kesmek ayrıca kişinin uzun bir süredir içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulacağına ve tekrardan huzura kavuşacağına yönelik işaretler barındırır.

Rüyada Tavşanın Olduğunu Görmek

Rüyada bir tavşana sahip olmak, rüya sahibinin yaşamında maddi ve manevi olarak bolluğa erişeceğine işaret eder. Kişi yeni hayatında eskiden yaşamış olduğu dert ve sıkıntılardan uzak bir yaşam sürecektir.

Kaynak: 1, 2, 3, 4

Seyyal Taner
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Türkçe ve Sinanoğlu Hoca

Türkçe ve Sinanoğlu Hoca

Sonraki
Kara Orman’da Av Başladı: Son Av

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Aralık ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
10
gün
10
saat
10
dakika
10
saniye
Aralık ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.