İlk İnsan Karıncalar

Dünya dediğimiz şey nedir, toprak,su ve hava mı?

O kadar efsaneler var ki Dünya dediğimiz-bizim dediğimiz-gezegende.

Kışları görünmez olan karıncalar hava soğuk diye mi çıkmıyor yuvasından? Bana kalırsa hayır. Güneşin yengeç dönencesinden uzaklaşması ve ışınlarının kuzey yarım küreye neredeyse hiç gelmemesi. (21 Aralık Kuzey Kutup Dairesi’nde 24 saat gece yaşanır) Elektromanyetik enerji ile yaşam hareketliliği kazanımı sağlayan karıncalar, güneşten gelen enerjiye bağımlıdır. Hani çok bilinir bir şey olan karıncaların elektronik eşyaları sevmesi. -Aslında sevdiği şeyin elektrik olması- Bir canlı var ki kendi ağırlığının 10 katını taşısın, var olması 130 Milyon yıl öncesinde olsun, dünyanın her yerinde yaşasın; koloniler kursun üstelik “işçi-asker-üreme” diye sınıfsal yaşam tarzı olsun.

Bu canlılar Nuh Tufanı’ndan nasıl kurtuldu, Nuh Peygamber onları da mı gemisine aldı, yoksa asıl gemi -karıncalar- mıydı? Süper Organizma denen şeyi duymuş muydunuz, karıncaların kenetlenmesi ve ölümüne birbirine tutunması. Düşünün ki en az Kıbrıs Adası kadar karıncanın süper organizmaya dönüştüğünü. Kendi ağırlığından kat kat güce sahip. Acaba yaşamın devamı onların sayesinde mi sağlandı? Nasıl bir gemi o kadar çok canlıyı taşıyabilir ki, tabi ki gemi karıncalar değilse. Güneşin Çocukları karıncalar, dünyamızın sırlarına vakıf muhteşem canlılar.

“Karıncalar ile depremi bilen adam” karıncaları gözlemleyerek deprem tahmini yapıp üstelik tutturan adam. Nasıl olur bu? Okuduğumuzu anlayabilme kabiliyetimiz var, geriye saralım -Elektromanyetik enerji- deprem öncesi ortaya çıktığı bilinen ve karıncaların yaşamını sağlayan enerji. Her şeyin fazlası zarar. Bu durum toprağın altındaki Güneşin Çocukları içinde geçerli. Depremler öncesi, deprem büyüklüğüne göre tipik hareketler sergiliyormuş; deprem ve çıkan elektromanyetik enerji büyük ise yüksek oranda ani ölüm gözlemleniyormuş. Bu mucizemi yoksa yetenek mi, ya da dünyamız var olduğundan bu yana yaşayıp, en iyi tanıyıp kötü yanlarını bilip intihar etme eyleminde bulunmak mı? Bu arada karıncaların görme yetisi zayıf yazmışlar, sakın  çok iyi polarize gözlere sahip olmasınlar…

Sahi üzerinde yaşamış olduğumuz toprak, karıncaların iskelet kalıntıları olmasın..

ETZEL
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YENİ BAŞLANGIÇLARA VAR MISIN?
Sonraki
YENİ NESİL EĞİTİM

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.