Çocuk nasıl yapılır leylekler getirdi

Çocuk Nasıl Yapılır? Hamile Kalmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk nasıl yapılır? Böyle sorunca yahu bunu bilmeyen mi var diye sormanız içten bile değil. Ama ne yazık ki bu konu ile alakalı gerekli eğitimi almadığından veya alamadığından dolayı bu soruya verecek bir cevabı olmayan insanlar var. Üstelik bu insanlar öyle çocuk yaşta da değiller. Bu tarz soruları yetiştikleri kültür gereği soramamaktadırlar. Burada şüphesiz iş ebeveynlere düşmektedir. Öncelikle onların bu konu üzerinde bilinçlenmeleri gerekmektedir.

Çocuk nasıl yapılır leylekler getirdi

Çocuklar doldurmak üzere ellerinde bulunan zihinlerini doldurmak adına ebeveynlerini yüzlerce soru yağmuruna tutarlar. Bu sorulardan ebeveynleri en çok sıkıştıranlardan biri ise: Çocuk nasıl yapılır? sorusudur. Çocuklar bu soru ile öncelikle kendilerinin dünyaya geliş süreçlerini öğrenmek isterler. Devamında da bu soruyu farklı şekillerle sordukça sorarlar. Genel olarak bizim kültürümüz içerisinde büyümüş olan çocukların aldıkları cevap: Oğlum/kızım seni bize leylekler getirdi.” olur.

Küçük yaşta bir çocuk için gayet ideal bir cevaptır bu ve çocuklar da bu cevaba gayet inanırlar. Sonuçta anne babaları söylüyor. Nasılsa doğduğundan beri her zaman yanında ve ona en yakın olanlar ne derse doğrudur. Çocuklar ergenlik sürecinde doğru ilerlerken bu sorunun cevabının biyolojik bir şey olduğunu okul eğitimlerinin de etkisi ile anlamaya başlarlar.

Çocuk nasıl yapılır hamile kalmak için neler yapılmalıdır

Gerçek Hayatta Çocuk Nasıl Yapılır?

Buraya kadar olan kısımda çocuk nasıl yapılır sorusunun neden sorulamadığı, ebeveynlerin bu konuda neler yapması gerektiği ve çocuklardan gelecek bu soruya cevabın nasıl olduğu ile alakalı konuştuk. Leylek örneği ile çocuklara kavrayabilecekleri bir şekilde anlattık. Şimdi sıra bu olay gerçek hayatta nasıl oluyor onu konuşmaya geldi.

Öncelikle çocuk yapılabilmesi için yani kadının gebe kalabilmesi için erkek üreme hücresi olan sperm ile kadın üreme hücresi olan yumurtanın sağlıklı bir şekilde bir araya gelebilmeleri ve bu birleşimin devamında gebeliğin başlangıcı olarak kabul edilen döllenmenin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Bu süreçlerin sağlıklı işleyebilmesi için gerekli olan etkenlere göz atalım…

Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar

Çocuk nasıl yapılır

Çocuk nasıl yapılır? sorusuna şimdi de eylemsel olarak cevap vereceğiz. Seks hayatınızda partnerinizle ilişkiye girerken birçok pozisyon deneyebilirsiniz. Ama bunlardan bazıları var ki hamilelik için gayet uygun. Pozisyonlarda ki duruşlarınız çok önemlidir. Çünkü partnerinizle beraber pozisyonu uygulama esnasında almış duruş üremeniz için birleşmesi gereken sperm ve yumurta hücrelerini buluşturmada oldukça başarılıdır.

Hamileliğe giden yolda sizi mutlu sona ulaştıracak pozisyonlar…

Misyoner Pozisyon

Seks pozisyonları içerisinde belki de en yaygın bilineni misyoner pozisyondur. Bu pozisyon hamilelik için de en uygun pozisyonlardan birisidir.

Bu pozisyonda erkek üstte kadın ise alttadır.

Kaşık Pozisyon

Bu pozisyon spermlerin yumurtalara ulaşma esnasında rahat yol alması adına en ideal pozisyonlardan birisidir. Bu pozisyonda kadın yan uzanır erkek ise onun arkasına aynı şekilde uzanır. Pozisyon sırasında kadın, erkeğin bacağından destek alarak üst tarafta ki bacağını yukarı kaldırır ve penisin vajinaya ulaşması böylelikle rahatlaşır.

Köpek Pozisyon

Kadın pozisyon sırasında ellerinden güç alarak dizleri üzerinde durur. Erkeğe dönük bir şekilde pozisyon alan kadının vajinası arkasında bulunan erkeğin penisine oldukça yakındır. Pozisyon sırasında penisin yumurta kanalına oldukça yakın olması spermlerin yumurtalıklara ulaşmasında sağlıklı bir süreç sağlar.

Hamile Kalma Sürecini Destekleyen Unsurlar

çocuk nasıl yapılır

Hamilelik sürecini pozisyonlar kadar pek çok farklı sebep etkilemektedir. Onlardan bazıları şunlardır:

Kalitesi yüksek ön sevişme erkeğin seks esnasındaki motivasyonunu olumlu derece de artırmaktadır. Bu motivasyon yükselişi spermlerin kalitesine doğrudan etki eder. Kaliteli spermler, yumurtalıklara başarıyla ulaşırlar ve hamilelik gerçekleşir.

Seks hayatınız düzenli ve aynı şekilde eğlenceli olmalı. Yaptığınız her işi zevk almanız gereklidir. Aksi halde o işte başarılı olma şansınız oldukça zayıftır. Durum böyleyken yapılış amacı neredeyse baştan aşağı zevk üzerine kurulu olan bir eylemi gerçekleştirirken kendinizi bu işe adapte edin ve eğlenmeye, zevk almaya bakın. Bunları yapın ki sonucunda istediğinizi alabilesiniz. Unutmayın düzenli ve eğlenceli seks hayatı olan çiftlerin bir yıl içerisinde gebe kalma oranı düzensiz seks hayatı olan çiftlere nazaran daha yüksektir.

Penisin mümkün olduğu kadar derinden bir şekilde vajinaya itilerek boşalması gerekmektedir. Böylelikle spermlerin daha ileri gitmesi sağlanmış olur.

Kadınların adet döngüsü hesaplanarak doğru zamanda ilişkiye girerseniz gebelik ihtimali artmaktadır. Sağlıklı adet döngüsü 28 günde bir yaşanmaktadır. Kadınlar için en uygun yumurtlama dönemi ise adet başlangıcının 14 gün sonrasıdır. Kadınlar gebeliğe en çok bu gün ve ondan önceki üç gün elverişli olmaktadırlar. Eğer bir düzen yok ise bu düzeni sağlamak adına yapılan testler sonucu doktorunuz tarafından önerilenlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Stresten uzak durun! Stres vücudun pek çok yerini olumsuz yönde etkileyerek dengenizi bozabilmektedir. Aynı şekilde stres halinde yapılan seks sonucuda gebelik ihtimali düşmektedir. Bundan sebeple gebelik umudu taşıdığınız dönemlerde seks hayatınızdan stresi çıkartmalısınız.

Zamana kanmayın. Bebek sahibi olmak isteyen kişilerin yüksek bir çoğunluğunun hamile kalması yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir. Bunların aralarından sadece %85 ‘i o yıl içinde bebek sahibi oluyor.

Dikkat

Hamilelik için cinsel ilişki esnasında korunmasız olmanız gerekmektedir. Başvuracağınız herhangi bir korunma yöntemi hamilelik ihtimalini ortadan kaldırabilir.

Hamilelikte seks ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 Yorum