Harry Potter Hayranlarına Müjde: JK Rowling’den Harry Potter Efsanesine 4 Kitap Daha Geliyor

Harry Potter Hayranlarına Müjde: JK Rowling'den Harry Potter Efsanesine 4 Kitap Daha Geliyor

İngiliz yazar JK Rowling’in yazdığı ve filme de çevrilen Harry Potter serisinin 4 yeni kitabı geliyor. İlki 20 yıl önce yayımlanan Harry Potter serisinin sonuncusu “Harry Potter ve Ölüm Yadigârları” 2007’de okuruyla buluşmuştu. Başrollerinde Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in yer aldığı serinin film versiyonu da tüm dünyada izlenme rekorları kırmıştı. Film haliyle de efsaneler arasına giren kitap serisinin devam niteliğinde olacak kitaplar e-kitap formatında okuyucuyla buluşacak.

Önümüzdeki ay 4 yeni kitap dijital Pottermore yayınevi tarafından yayınlanacak ve “serinin kalbindeki geleneksel halk kültürünü ve sihri” öne çıkaracak. Dünyanın en çok kazanan yazarlarından olan Rowling’in kaleme aldığı kitaplar, Kehanet, Bitkibilim ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma gibi belirli Hogwarts derslerine odaklanacak.

Harry Potter Hayranlarına Müjde: JK Rowling'den Harry Potter Efsanesine 4 Kitap Daha Geliyor

27 Haziran’da yayınlanacak

Cazibeler ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya Yolculuk (A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts) ve İksirler ve Bitkibilimine Yolculuk (A Journey Through Potions and Herbology) isimli ilk iki kitap 27 Haziran’da yayınlanacak. Kehanet ve Astronomi’ye Yolculuk (A Journey Through Divination and Astronomy) ile Sihirli Yaratıkların Bakımına Yolculuk (A Journey Through Care of Magical Creatures) ismindeki diğer iki kitabın ise daha sonra yayınlanacağı açıklandı.

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

Önerilen İçerik: John Wick’in Yönetmeninden Matrix Hayranlarına Müjde: 4. Film Geliyor

kooplogger

Yazar: İdil Ceren Yılmaz

Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.