Kolay Bulunan Mutluluk

Mutluluk Nedir?

Her insan mutlu olmak ister. Mutluluk her zaman insanlara cazip gelmiştir. Fakat insanlar bunun değerini hiç bir zaman anlamazlar. Ne zaman ki başlarına istemedikleri bir olay geldiğinde eskiden mutlu olduklarının farkına varırlar.

Tabi ki her zaman mutlu olunmaz. Ama mutsuz olduğumuzda da bir neden olmalı. Hayal kırıklığına uğramışsındır ,işinde başarısız olmuşsundur, kaza geçirmişsindir, olmasını istemediğin bir olayı yaşamışsındır ya da o günün olumsuz şeylerle dolmuştur. Fakat mutluluk öyle değildir. Ufak bir olaydan bile mutlu olabilirsin. Örneğin; bir kediyi sever mutlu olursun, sevdiğin bir müziği dinlersin mutlu olursun, film izler mutlu olursun, alışveriş yapar mutlu olursun ,sevdiğin kişi yanında olur mutlu olursun, birisinin güldüğünü görüp bile mutlu olursun .

Aslında bunların hepsi insanoğlunun mutlu olabilmesi için yeterli. Fakat bunların değerinin farkında olmadık. Mutluluk her insan için ayrı bir şeyi ifade eder. onun için mutluluğun resmi çizilemez ,ulaşılmaz olduğu için değil . Bazıları mutluluğu abartır, ulaşılmaz sanar. Oysa o tamda karşınızdadır. Kısacası  mutlu olmak için olağanüstü şeyler beklemeyin.

KENDİ MUTLULUK KAYNAĞINIZI KENDİNİZ OLUŞTURUN.

KOLAY GELSİN 🙂

yagmur-tanesi
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tanrım yardım edecek misin?
Sonraki
Saat Anlamları | Ayna, Ters ve Çift Saat Anlamları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.