Yağmur Olmak İstiyorum!

Bu yağmurun altında bulabiliyorum kendimi, sesi kulaklarıma ulaşıyor usulca. Benim söyleyemediklerimi, benim anlatmak istediklerimi, benim çığlıklarımı barındırıyorlar içinde adeta. Ve ben bir kez daha bir oluyorum yağmurla.                                          

Toprakla bütünleşmek istiyorum onun gibi, yumuşak bir yatak edasıyla serilmek istiyorum onun üzerine, hakkettiğim değeri verebilsin diye. Şimşeklerin ve yıldırımların eşliğinde özgürce bağırmak istiyorum herkese, varlığımı onların varlıklarının yanına katmak istiyorum.                          

Onun gibi dünyanın dört bir yanına dağılmak ve bütün o tenlere değmek istiyorum, tüm o hayatların bir parçası olabilmek için, içinde barındırdıları o bütün kasveti paylaşabilmek için… Ve ben bir kez daha bir olmak istiyorum yağmurla.

Önce topraktan yükselmek, sonra da ait olduğum yere geri dönmek istiyorum. Bulutlara dokunmak istiyorum, kar tanelerinin o muazzam farklılıklarıyla dans etmek istiyorum gökyüzünde… Yağmur gibi özgürce bulutlara sımsıkı tutunup onların üzerinde dünyayı gezmek istiyorum. Tek amacımın toprakla bütünleşmek olmasını istiyorum.

Benden sonra var olacak gökkuşağına yok olmadan umutla bakmak istiyorum. Ve ben bir kez daha yağmurun altında bulabiliyorum kendimi.

yazar

Yazar: Do

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum