Maddi İmkânları Kısıtlı Olanların Tatilleri

Maddi İmkânları Kısıtlı Olanların Tatilleri

Ahh şu sosyal medya var ya, insanın hem dostu hem düşmanı.

Şimdi oturuyorsun Facebook, Instagram vs. birine tıklıyorsun. Aaaa bir bakıyorsun ki sevdiklerinden biri şu sıcak yaz günlerinde tatile uçmuş, şezlonga yayılmış güneşleniyor. Ulan hay aksi be ahh para ahh diye geçiriyorsunuz içinizden.

Yukarıda yazdıklarım bir yergi değil aslında veya bir hayal ürünü değil maalesef ülkenin gerçekleri. Günümüzde bir çok insan çatır çatır tatil yaparken bir o kadarı hatta fazlası tatile çıkamıyor oysa tatil yapmak herkesin hakkı değil mi?

Maddi İmkânları Kısıtlı Olanların Tatilleri

Peki ne yapacağız oturup karalar mı bağlayalım?

Hayır, asla öyle bir şey yapmıyoruz bilakis içinde bulunduğumuz durumu iyileştirmeye odaklanırsak her şey güzel olacaktır bence. Zaten bu gün geliri düşük bir kişinin tatilleri muhtemelen evde, eş, dost, ana baba evlerinde geçmektedir. Sosyal medyanın iştah kabartan aldatıcılığına kapılmadan ve bunları asla ama asla dert etmeden hayatın tadını çıkarmaya odaklanacağız.

Tebdil-i mekânda ferahlık vardır derler. Tatil demek illa son model yerlere gidip görsel atmak değil ki. Önce bunu anlayıp çevre yerleri gezin, kitap okuyup bolca dinlenin, güzel bir halı saha maçı yapın, dostlarınızla buluşun ve hiçbir şeyi dert etmeyin.

Kalın sağlıcakla.

Önerilen İçerik: Birkaç Doğru Adımla Bütçenize Uygun Tatil Planını Nasıl Yapabilirsiniz?

Son Süvari
Hayatı oldukça fazla sorgulayan okuyan,yazan,düşünen bir hayatbaz.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gerçekleşirse Hayatımızı Değiştirecek Teknolojik Gelişmeler
Sonraki
Müşfik Diktatörlük

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.