Neden Sevmiyoruz?

Neden Sevmiyoruz?

Neden Sevmiyoruz?

 Sahi, değişmek ve değiştirmek için neden sevmeyi tercih etmiyoruz? Bir soru daha cevaplayalım. Yıllardır kaçmamız gereken birçok eylem dururken, en kolay olarak neden sevmek eyleminden kaçıyoruz? Şu yaşadığımız dünyanın yeşilini, mavisini artırmak için, akan o gözyaşlarını durdurmak için, vadesiz ölümleri bitirmek için gelin biraz daha sevelim şu fani yüreklerimizi.

   Savaşlardan, trafikte çaresiz mendil satan çocuklardan, her gün umutları öldürülen kadınlardan şikayetçiyiz. Fakat bu tüm şikayetlerimiz beynimizdeki küçük bir düşünce bulutundan farksız değil benim nezdimde. Yağmur vermeyen, ömrü kısa olan bulutlardan bahsediyorum. Her gün binlerce masum insan cesetleri, binlerce silah satış anlaşmaları izliyoruz. Belki de yapıyoruz. Kırmızı ışıkta o küçük nasırlı elleri ile camımızı tıklatan küçüğe bakmıyoruz bile. Uzandığımız akşam vakti o rahat koltuğumuzda, her dinlenmek için karşısına geçtiğimiz o dört köşe ekranda bir kadının daha gözyaşlarını izliyoruz. Bazen bir gözyaşı görebilecek suret bile bulamıyoruz bir gün sonra. Bir sebep bulup başka bir kanala geçip kahkahalarımıza devam ediyoruz. 

   Bir başkası için sevinmeyi bırakın, dakikalarımızı ayırıp üzülemiyoruz bile. Ölen, çaresiz kalan, gözyaşı döken biziz aslında. Her gün bir kayıp daha veriyoruz birbirimizden. Peki ne kadar biriz, ne kadar biziz? Biraz da bunu sorgulayalım. Unutmayalım ki bir araya gelmek, ellerimizi sıkı sıkıya tutmak için eksilmemiz gerekmiyor. 

okur

Yazar: Seher Kutlu

İstatistik tuttuğum kağıtlar ardında uslanmaz bir okur, yazar, çizer oluyorum. Ben yazdıklarım ve yazacaklarımdan ibaret bir ölümlüyüm. Fakat ruhum dışında.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın
  1. Sevgiden önce saygı sorgulanmalı gibi hissediyorum.Bu insanlık,insana sırf insan olduğu için saygı duymayı öğrenirse sevgi için arayışa çıkarız.Ellerine sağlık son gelişmeler üzerine biraz daha derinden vuruyor boyle yazılar.

  2. Sevilmeyi ahk eden birini sevmeli bize değer verene değer vermeliyiz. Çünkü akan bir damla gözyaşı bile aslında çok değerli. Peki ya o değerimizi bilmeyenler her gün gözümüzden binlerce yaş akitanlar..? Onlar mı mutlu olup olmadıklarını bilemeyiz tabi ama şunu çok iyi biliyorum ki seven insan seven adam sevdiğinin gözünden asla yaş döküturmez hatta ne biliyor musunuz dökülen göz yaşlarını bile kimse görmeden silip acısını paylaşır.
    Diyeceğim o ki seni ağlatani değil sen ağladığında göz yaşını sileni sev..
    Çünkü sadece o insanlar sevilmeyi hak ediyor ❤️

  3. Bahsedilenler yeri geldiğinde bizim bile kendimize itiraf edemediğimiz gerçekler bunu bir kez daha fark etmemizi sağladı kalemine yüreğine sağlık☺️🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.