İzleyenleri Büyüleyecek Romantik Komedi Kore Dizileri

Strong Girl Bong Soon

Kore dizileri son yılların en gözde dizi türlerinden biri. Oldukça büyük bir fan kitlesine sahip. Kore dizilerinde olan ilgi ise her gün artmaya devam ediyor. Bu nedenle Kore dizilerini sevenler ya da izlemeye başlamak isteyenler için bir liste yapalım dedim. Romantik komedi Kore dizileri için en iyi örnekleri sizin için bir araya getirdim. Bu diziler masumluk ve sıcaklıklarıyla sizi etkileyecek ve belki de bir hayal dünyasına gönderecek. Romantik komedi Kore dizileri izlerken size mutluluk vermesini ve sevimli bir aşkın içinde gibi hissetmenizi dilerim. Ancak yine de çok fazla bağlanmamanızı öneriyorum. Dizi bittiğinde, gerçek hayata döndüğünüzde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. En iyisi lafı daha fazla uzatmadan sizi birbirinden güzel 10 dizimizle baş başa bırakalım.

1- Oh My Venus

İzleyenleri Büyüleyecek Romantik Komedi Kore Dizileri oh my venus

Romantik komedi türündeki bu Kore dizimizde başrolleri Shin Min A ve So Ji Sub paylaşmaktadır. Baş karakter olan kızımız Ju Eun, lisede yaşadıkları şehir olan Daegu’nun Venüsü olarak çağırılıyordu. İstediğini her zaman alan bir kızdı ve hayali avukat olmaktı. On beş yıl sonra başarılı bir avukat olmuştu ama eski parıltısı yoktu ve kimse tarafından beğenilmiyordu. Derken birtakım olaylar yaşamaya başlar ve hayatı tamamen değişir.

Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik komedi Kore Dizileri / Uslanmaz romantikler için
Yönetmenler: Kim Eun Ji, Kim Hyung Suk
IMDb: 7.9
Yayımlanma tarihi: 2019

2- Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

kore dizileri Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Dizinin başrollerini Nam Joo Hyuk ve Lee Sung Kyung paylaşmaktadır. Bir gün, spor üniversitesinin halter yıldızı olan Bok Joo, baskı altında zayıflık gösteren bir yüzücü olan çocukluk arkadaşıyla karşılaşır. Halterci kız, arkadaşının kuzenine karşı hisleri olduğunu fark eder. Kim Bok Joo’nun hayatında yaşanacak yeni şeylerden henüz haberi yoktur. Sporun ve arkadaşlığın arasına bir de aşk mı eklenecektir?

Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / ilham verici, iyi hissettiren, heyecanlı, romantik
Yönetmenler: Oh Hyeon Jong, Yang Hee Seung, Kim Soo Jin
IMDb: 8.4
Yayımlanma tarihi: 2016

3-Strong Girl Bong Soon

Strong Girl Bong Soon

Başrollerinde Park Bo Young ve Park Hyun Sik oynamaktadır. Doğa üstü güçlerle birlikte doğan baş kadın karakterimiz Bong Soon, nesillerdir anneden kıza geçen süper güçlere sahip bir aileden gelmektedir. 27 yıl boyunda sahip olduğu bu süper güçleri saklayarak yaşamıştır. Aynı zamanda kötülüklere karşı savaşıp adalet için mücadele ederken, bir yandan da güçlerinin gerektirdiği sorumluluklara uymak zorundadır. Bir yandan da kendisini patronu ve aşık olduğu polisi içerek bir aşk üçgeninin ortasında bulur.

Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 70 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / absürt, sıra dışı, uçuk kaçık, romantik, süper kahraman
Yönetmenler: Lee Hyung Min, Baek Mi Kyoung
IMDb: 8.2
Yayımlanma tarihi: 2017

4- My ID is Gangnam Beauty

Bu dizimizin başrolleri ise Lim Soo Hyang ve Cha Eun Woo tarafından paylaşılmaktadır. Hayatının büyük bir bölümü boyunca dış görünüşü nedeniyle zorbalığa uğrayan baş karakter kadınımız Mi Rae, büyük bir ızdırap çekmektedir. Üniversite hayatının farklı olmasını sağlamak için büyük bir karar alır. Daha iyi bir hayat ümidiyle estetik ameliyat olur ancak yine de üniversitede onu yeni zorluklar beklemektedir. Dizi, popüler bir Kore Webtoon’undan uyarlanmıştır.
Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 60 – 70 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / Webtoon uyarlamaları, uslanmaz romantikler için, duygulu, ilham verici, iyi hissettiren
Yönetmenler: Hwang In Roe
IMDb: 7.5
Yayımlanma tarihi: 2018

5- My Secret Romance

Başrollerini Sung Hoon ve Song Ji Eun paylaşmaktadır. Baş kadın karakterimiz olan Lee Yoo Mi, bir beslenme uzmanıdır. Çalıştığı şirketin yeni patronu olacak olan zengin zampara Jin Wook ile bir takım yanlış anlaşılmanın içine düşer. Mütevazı tutkuları olan ve diyetisyen olabilmek için elinden geleni yapan Yu Mi ve Jin Wook’un ilk karşılaşmaları bu değildir. Daha önce birlikte yatmış oldukları ortaya çıkar.

Bölüm sayısı: 14
Bölüm süreleri: 40 – 50 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / Samimi, iyi hissettiren, romantik
Yönetmenler: Kang Chul Woo
IMDb: 7.2
Yayımlanma tarihi: 2017

6- Fight For My Way

Park Seo Joon ve Kim Ji Won ikilisi bu dizide beraber başrolü üstlenmektedir. Lise hayatı pek de parlak olmayan eski bir tekvando şampiyonu olan Go Dong Man’ın hayalleri tekvandocu olmaktır. Ancak bazı olaylar ve gelişmeler sonucu hayalinden vazgeçer. Şimdi ise part time çalışarak sıradan bir şekilde yaşamaktadır. Ancak tekvando hedefi hala içinde bir yerlerdedir.

Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / iyi hissettiren, romantik
Yönetmenler: Im Sang Chun
IMDb: 8.1
Yayımlanma tarihi: 2017

7- Legend Of The Blue Sea

Jun Ji Hyun ve Lee Min Ho baş rolleri paylaşmaktadır. Joseon döneminden bir deniz kızı, günümüz Seul’ünde ortaya çıkar. Burada geçmişte bir bağlantıya sahip olduğu Joon Jae adlı dolandırıcı ile yolları kesişir.

Bölüm sayısı: 20
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / uslanmaz romantikler için, fantastik, kitap uyarlaması
Yönetmenler: Jin Hyuk, Park Ji Eun
IMDb: 8.1
Yayımlanma tarihi: 2016

8- School 2017

Başrolde Kim Se Jeong ve Kim Jung Hyun vardır. Notları çok iyi olmamasına rağmen Ra Eun Ho, prestijli bir üniversiteye gitmeyi kafaya koyar. Popüler dizi yeni ortaya çıkan sorunlarla uğraşmaktadır. Ayrıca büyümenin baskılarıyla başa çıkarken aynı zamanda hayat dersleri de alan öğrencilerle ekranlara dönüyor.

Bölüm sayısı: 18
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / samimi, iyi hissettiren, romantik, gençlik
Yönetmenler: Park Jin Suk, Song Min Yeob
IMDb: 7.5
Yayımlanma tarihi: 2017

9- I Am Not A Robot

Başrolleri Yoo Seung Ho ve Chae Soo Bin paylaşmaktadır. Bir finans şirketinin ana hissedarının insanlarla temasa karşı alerjisi vardır. Ama bu şekilde ilerlereyen hayatı yavaşça değişmek üzeredir. Robot kılığına girmiş bir yatırımcının gelmesiyle bu değişim başlar.
Bölüm sayısı: 16
Bölüm süreleri: 60 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / iyi hissettiren, romantik
Yönetmenler: Jung Daeyon
IMDb: 8.1
Yayımlanma tarihi: 2018

10- Yaban Çiçeği

Başrolleri Ku Hye Sun ve Lee Min Ho paylaşmaktadır. Hana Yori Dango adındaki bir Japon mangasından uyarlanmıştır. Mütevazı bir liseli kız olan Jan Di, okulun en güçlü grubundan zengin bir çocukla sorun yaşamaya başlar. F4 denen bu zengin grup, herkese zorbalık yapmaktadır. Hem de bunu eğlence olsun diye yapıyorlardır. Ancak işler bekledikleri gibi gitmeyecektir.

Bölüm sayısı: 2t
Bölüm süreleri: 60 – 70 dakika
Tür/İçerik: Romantik Komedi Kore Dizileri / uslanmaz romantikler için, manga kitap uyarlaması, sıra dışı, genç
Yönetmenler: Jeon Ki Sang, Yoon Ji Ryun
IMDb: 7.9
Yayımlanma tarihi: 2009

Filmograf
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ben De Batıyorum…

Ben De Batıyorum…

Sonraki
İNANÇ VE GÜÇ

İNANÇ VE GÜÇ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.