26 Mayıs 2021 – Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs 2021 – Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs günü saatler 13.13 ü gösterdiğinde Yay burcunda bir ay tutulması yaşayacağız. Evet birileri de bizi düşünüyor. Ama bakalım nasıl?

Ay Yay burcunda arkasına almış Marfik sabit yıldızını, tüm gündemlerini aydınlatacak o çok belli. Güneş, tam karşısında İkizler burcunda arkasına Hyades sabit yıldızını almış. Ay resmen düellodur bu dostlarım.

Zaten hatırlarsanız İkizler – Yay aksı tutulmalarını geçen sene ‘Yetiş ya Muhammet, Yetiş ya Ali artık hanginiz müsaitse’ şeklinde bir alıntıyla özetlemiştik. İşteee şimdi bugünler o günler bebeksilerim. Bir tarafımız ilimin, bilimin, şifanın, gelişimin peşindeyken diğer tarafımız başımıza icat çıkarma diyerek elinden gelse hastaneleri camii yapacak du bakalım allah sonumuzu hayır etsin. Türkiye Cumhuriyeti tepe noktasındaki Anchaar sabit yıldızıyla ilelebet payidar kalacaktır. Bu konu tartışmaya kapalı zaten ama o yanıp yanıp küllerinden doğmalar hangi senaryolarla gerçekleşecek biz işin orasındayız.

Anın haritasına baktığımızda 3 – 9 ev akslarında gerçekleşecek olan tutulma yakın çevre, kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular, yollar – yolculuklar hatta göçler, yeni eğitimler, fikirler – projeler, gelişmeleri, yurtdışı konularını, yurtdışı bağlantılı konuları, turizmi, ticareti, eğitimi derkeen var olan gündemlerimize gündem ekleyerek geliyor.

İlahi şans, bolluk, bereket, ilahi adalet ve büyüme – genişleme gezegenimiz Jüpiterin Balık burcu seyrinde, iletişim gezegenimiz, aklımız-fikrimiz, algımız ve düşüncelerimizin temsilcisi Merkürün İkizler burcu seyrinde retroya hazırlandığı tutulma sürecinde ilahi adaletin de bebişler gibi tecelli ettiğini hep birlikte göreceğiz. Hem bireysel hayatlarımızda hem genel trend topiclerimizde sanki çok durgunmuşuz gibi daha da hareketleneceğimiz günlerin arifesindeyiz. Size demiştim; şekeriydi, gençliğiydi derken böyle böyle her gün bayram inşallah ashajdhasd 😊

İletişimlerimizin hem hızlanacağı, hem de bereketinin artacağı bu süreçte olan bitenden var olan ortaklıklar, ilişkiler ve evlilikler de nasibini alıyor. Bazı yaralar kaşınıyor olabilir, demek ki iyileşme zamanı gelmiş. İyileştireceğiz yoksa iyileştirecekler 😊

Tutulma maalesef hastalık oranlarını, hastalığın bulaş oranını, olası mutasyonlarını ve yine belirsizlik içeren konuları tetikliyor. Aşıları inek mi içer, dağa mı kaçar artık n’olacaksa göreceğiz.
Güzel tarafı ise Tutulmanın gerçekleştiği 5 derece Yay burcu altındaki Marfik Yıldızımız.
Bu yıldız çok özel, değerli, şifacı, saf denilecek kadar iyi niyetli, temiz kalpli insanlarda bulunur ve bitkilerle iyileştiren, bitkilerden gelen şifa alt anlamıdır. Bu bilgiler ışığında hastalıkla ilgili bitkisel çözümler, alternatif tıplar, aromaterapiler, bitkisel haplar, ilaçlar bulunması gibi konularda umudumuz yüksek. Fakat bu yine de temkini elden bırakabileceğimiz anlamına gelmiyor dostlarım çünkü bu işin şakası yok. Hayatlarımıza izole modda devam edelim. 26 Mayıs ve 10 Haziran tutulmalarında sıkı sıkıya tutunmazsak yıl sonunda gerçekleşecek Boğa – Akrep aksı tutulmalarında konpil devriliriz uyarmadı demeyin.

Tutulma etkisinde sosyal çevreler, aşklar meşkler flörtlerin yanı sıra şöhret ve celebrity dünyası da hareketli. Gizli saklı bilgilerin açığa çıkması da mümkün gizlenecek yeni olayların vuku bulması da. Evet ayrılıklar ve boşanmalar da sevdaya dahil. Ama yollar ayrılırken bel altı vurmak insanlığa dahil değil bebeksilerim o yüzden kıblemiz vicdanımız olsun. Toplumsal konulardan ve hassasiyetlerden, bıçağın kemiğe dayanmasından ötürü sosyal medya hareketlenmeleri, ünlüler ve gönüllülerin ele ele challengeları da mümkün olabilir. Para piyasaları da yine bildiğiniz gibi. Tokat sektörü 7/24 hizmet veriyor çok şükür hükümetinden, vatandaşına. Elimizden geldiğince borçtan, krediden, faizden, cionden uzak duralım. Aynı etkiler altında iletişim, internet, sosyal medya erişimleri zorlanabilir hatta düşünme hakkımız bile elimizden alınmaya çalışılabilir fakat bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız aşkolar yarınlar, güzel günler bizimdir. Kimse umudumuzu bizden söküp alamaz. Evrenin adaleti şaşmaz.

Evrenin adaleti demişken tüm bu gündemler altında sorularımıza cevap arayacağımız tek yer de yine kendi kalbimizdir. Kalp daima doğru yolu bilir. Eğer onu takip edersek ‘Doğru ve yanlış tüm kavramların ötesinde bir yer var. Seninle orada buluşacağız.’ demiş Mevlana. Önümüz Güneş.

Y. Pelin Velioğlu
Spiritüel Astrolog • Yaşam Koçu • İlişki Koçu • NLP Uzmanı • Certified by ICF • Yeditepe Üniversitesi #inankihayalleringerçekolsun
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dijital Okuryazarlık ve Öğrenme
Sonraki
Osho – Olgunluk

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.