PUBG ve Fortnite'ı Tarihe Gömen Oyun: Apex Legends

PUBG ve Fortnite’ı Tarihe Gömen Oyun: Apex Legends

Apex Legends Nedir?

APEX Legends EA Games’in en yeni oyunu diyebiliriz. Yayınlama tarihi 4.02.2019 olan battle royale türündeki bir oyun. Oyunun amacı hayatta kalmak üzerine ve internetin olduğu her ortamda ücretsiz bir şekilde indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

İndirme linki yazının sonunda 🙂

Ücretsiz ve Adil

APEX Legends Titanfall‘ın geliştirici firması Respawn Entertainment tarafından ortaya çıkarıldı. Ücretsiz olduğu gibi P2W denilen para ödenerek üstünlük sağlama gibi şeyler de içermiyor ve sırf bu sebepten birçok oyun sever tarafından tercih ediliyor diyebiliriz.

PUBG ve Fortnite'ı Tarihe Gömen Oyun: Apex Legends

Durdurulamayan Bir Yükseliş

APEX Legends oyunu her ne kadar 04.02.2019 tarihinde çıkmış olsa da rekor kırmakta. Oyun yayınlandıktan 8 saat sonra tam bir milyon, yayınlandıktan 3 sonraysa 10 milyon oyuncuya ulaşarak popüler olmuştur. Yayınladığı ilk hafta ise 25 milyon oyuncuya ulaşarak tüm rekorları kırdı. İşte bu yüzden, APEX Legends Fortnite & PUBG’nin en büyük rakibi olbileceğine dair iddialar da mevcut. Kısa sürede ilginin bu kadar yoğun ve büyük olmasından dolayı oyun içerisine yeni modlar da eklenebileceğini düşünülüyor.

Apex Legends Nasıl Oynanır?

APEX Legends oyununu Origin Direct Download (PC) , PlayStation® Store (PlayStation® 4) , Xbox One Store (Xbox One) storelardan indirerek oynamaya başlayabilirsin.

Hangi Ülkelerde Oynanabiliyor?

Peki, hangi ülkelerde mevcut bir bakacak olur isek eğer; Xbox One, PlayStation 4, ve PC için Avustralya, Belçika, Brezil Kanada, Almanya, Danimarka, İspanya Finlandiya, Büyük Britanya, Fransa, Hong Kong, İrlanda, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika gibi ülkelerde mevcut.

PUBG ve Fortnite'ı Tarihe Gömen Oyun: Apex Legends

Apex Legends Oynayabilmeniz için Gerekli Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • OS: 64-bit Windows 7
  • CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor
  • RAM: 6GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7730
  • GPU RAM: 1 GB
  • HARD DRIVE: Minimum 22 GB Boş alan

Apex Legends Oynarken Faydalanabileceğiniz Bazı Taktikler & İpuçları 

1) Takım Arkadaşları ve Ekip Önemli

APEX LEGENDS oyunu aslında bir ekip işi. Bireysel hareket ettiğiniz an oyunda cezalandırılıyorsunuz. Bunun sebebi de APEX LEGENDS oyunu karakterlerinin ekip olarak hareket etmek üzere özel olarak tasarlanmış olması diyebiliriz. Dolayışı ile oyunda ekip olarak hareket ettiğinizde oyuna 1-0 önde başlıyorsunuz. Ayrıca oyun sırasında sonraki adımınızı takım liderinizin belirleyeceğinden dolayı takım liderinizin yanından ayrılmamanızda fayda var.

2) Yedek Silahların Önemi

Yedek silahınız mutlaka olmalı. Oyundaki püf noktalarından biri olduğu gibi yedek silahınızın olması ekip arkadaşlarınızı da sevindirir. Çünkü ekibinizden birinin oyunda ölmesi sonrasında tekrar hayata döndüğünde oyuna maalesef silahsız başlıyor. Bu durum sizi ve onu olumsuz etkileyebileceğinden yedek silah bulundurmakta fayda var. Oyun sırasında stoğunuzda yedek silahınızın olması oyuna geri dönen dostlarınızı sevindirecektir.

3) Takım & Karakter Seçimi

Oyunda takım seçme bölümünde karakteri en son seçiyor iseniz takımda olmayan karakterlerden birini seçseniz iyi olur. Böylece olmayan kişinin eksikliğini kapatarak takımınızı güçlendirmiş olacaksınız tabiki bahsettiğimiz bu karakter seçimleri ilk seçimin sizin yaptığınız zamanlar değil ilerleyen bölümlerde.

PUBG ve Fortnite'ı Tarihe Gömen Oyun: Apex Legends

4) Kırmızı Balonları Önemseyin

Oyun sırasında kırmızı kırmızı balonlar göreceksiniz. Bu kırmızı balonlar dekoratif süs olduğu gibi sizin güçlendiren şeylerden biri de diyebiliriz. Çünkü bu kırmızı balonların üzerine çıktığınızda oyunun başındaki jetlere sahip olup uçmanızı sağlıyor. Bu da haritada oldukça uzak gözüken noktalara hızlıca gitmenizi sağlıyor.

5) Ekiple İletişim & Harita Kullanımı

Ekibiniz ile her daim iletişim halinde olun. Oyunu oynarken ekip arkadaşınız ile aktif olarak konuşamıyor olsanız bile ekip arkadaşınızın ihtiyaç duyabileceğiniz öğeleri haritada işaretleyebilir ve onlara oyun sırasında bu öğeleri yönlendirebilirsiniz. Eğer oyunda ekibiniz ile beraber bir yere gitmek isterseniz de o lokasyonu haritada işaretleyebilirsiniz.

6) Loot Yapın & Atlamaktan Çekinmeyin

Loot yapmaya çalışın. İhtiyacınız olan eşyaları alın düşmekten korkmayın. Atlamaktan korkmayın. Diğer Battle Royale oyunlarında atladığınızda ölümle karşı karşıya gelebilirsiniz ama APEX LEGENDS oyununda bir yerden bir yere atlamak korkulacak bir şey değil. Oyunda olası düşmanın size vereceği zarar minimum indirgendiğinden oyun sırasında bir yerden bir yere atlamaktan çekinmenize gerek yok.

Apex Legends’ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

yazar

Yazar: İrem Surel

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

  1. Oyunu azımsanmayacak süre oynadım ve yedek silah tabirini hiç duymadım. Genelde close ve long range olarak silah almak önemli. Respawn olduğumuzda silahı dert edinmeye gerek yok supply bin imdadımıza yetişiyor 🙂 Karakter seçimi kısmını Overwatch ile karıştırmışsınız ama temelde aynı diyebiliriz. Seçtiğimiz hero kitleniyor. Ayrıca Overwatch’ın aksine capture veya escort olmadığı için karakter seçimi şu an önemsiz. Oynayacak arkadaşlar kaçış mekaniği olan bangalore, wraith veya mirage’i tercih edebilir. Son olarak loot önemli dediğiniz gibi fakat fall damage konusu Apex’te tamamen ortadan kaldırıldı. 200m yükseklikten bile düşseniz ilginç şekilde 1 hp bile damage almıyorsunuz. Bu alandaki yazıları daha çok bekliyoruz. Kolay gelsin 🙂