En Popüler Online Battle Royale Oyunları: PubG Vs. Fortnite

En Popüler Online Battle Royale Oyunları: PubG Vs. Fortnite

Online Battle Royale Oyunları: PubG Vs. Fortnite Nedir?

Son zamanların en çok oynanan iki “Battle Royale” tarzı oyunu. Öncelikle bu oyunların farkı-benzerlikleri , iyi-kötü yanlarını sizlerle paylaşmadan battle royale tarzı oyun nedir biraz bahsedelim.

Battle royale sunucudaki bütün oyuncuların son hayatta kalan olmak için tüm rakipleri ile birebir veya grup halinde çarpıştığı oyun tarzıdır. Tek bir can hakkınız olması oyunun gamerlar açısından gerçekçilik beklentisini fazlası ile karşılayacağı kesindir.

En Popüler Online Battle Royale Oyunları: PubG Vs. Fortnite

PubG Vs. Fortnite Nasıl Oynanır?

Kocaman bir haritada onlarca, belki yüzlerce rakibiniz ile aynı anda aynı şartlarda oyuna başlarsınız . Taktiğinizi ,cephanenizi ,karakterinizi ve en önemlisi oyun stratejinizi siz belirlersiniz . Oyunun size kazanmak için bunu yapmalısın diye dayattığı herhangi bir detay yok . Öyle ki oyunun sonunda haritada hayatta kalan son kişi olmanız kazanmanız için yeterlidir. İsterseniz silah kuşanmadan rakiplerinizi ağır vasıta araçlarla ezin , isterseniz elinde ağır makinalı tüfeği olan rakibinizin kafasına şöyle 25 metreden atılan güdümlü bir anne terliği edası ile tavayla birkaç ağır darbe indirin , yada bir bordobereli havasında haritada kamuflaj teçhizatınızla bir kunduz gibi rakiplerinizin işini tek tek bitirin. Kural yok dayatma yok seçim sizin!

PubG Hakkında Biraz Daha Bilgi

PubG ile başlayalım asıl ismi ile PlayerUnknown’s Battlegrounds.. 2017 Aralık verilerine göre Steam de 3 milyon aktif kullanıcısı olan, Mart 2018 e kadar 40 milyon satış yapan, hatta ve hatta ay ay Counter Strike GO dan fazla gelir elde eden ücretsiz mobil sürümünü son dönemlerde hayata geçiren Xbox one da satışa çıkan ve yakında Sony PS4 sürümü de lansmanda tanıtılacak dedikoduları dönen bambaşka bir battle royale . Bir adada tek başına , etrafı düşman , kalbi intikam ile dolu ! PubG’de Çatışmalar çok daha gergin hissedilir ve karşılaşmaların beklentisi zor olabilir. Eğer savunmasız bir pozisyonda yakalanırsanız, yapabileceğiniz çok az şey var ama hatalarınızla başa çıkabilirsiniz.

En Popüler Online Battle Royale Oyunları: PubG Vs. Fortnite

Fortnite Hakkında Biraz Daha Bilgi

Fortnite’a gelecek olursak kendisini PubG den ayıran en büyük özelliği inşa mekanizmasının olmasıdır. “O ne demek ya ?” dediğinizi duyar gibiyiz. Şöyle söyleyelim haritada düşmanlarınız ile çarpışırken kendinize bir siper veya bir kale inşa edebiliyorsunuz. Yüksek bir binanın tepesinde düşmanlarınız tarafından köşeye sıkıştırıldığınızda çatıdan atlayıp intihar etmek onurlu bir davranış olarak yapılacaklar arasında olabilir fakat bunun yerine havada kendinize aşşağı inen bir köprü inşa edip hayatta kalabilirsiniz. Olay tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış . Popüler kültürün etkinliklerini içeren Fortnite da bir Marvel filmi haftasında Thanos isimli tanrıyı karakter olarak kullanabiliyordunuz.

Özetle; PubG ve Fortnite

Özetleyecek olursak ; PubG daha fazla gerçekçiliğin baskın olduğu maçların uzun ve gergin geçtiği , kendinizi adeta gerçek bir savaş ortamında hissettiğiniz dikkat isteyen bir Battle Royale. Fortnite ise daha çok eğlenceyi hissettiren, değişik eventlerde farklı kostümlerle renkli maçlar içeren , hayalgücünüze çok fazla hitap edecek bir Battle Royale.
Hangi oyunu seçeceğinize biz karar verecek değiliz . Fakat yukarıda verdiğim bilgiler ışığında hareket edebilirsiniz.


 

Ata
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayata Yeni Bir Pencere: Popüler Olmayan Kültür

Hayata Yeni Bir Pencere: Popüler Olmayan Kültür

Sonraki
Müslüm Baba ve Arabesk Müzik Üzerine
Müslüm Baba ve Arabesk Müzik Üzerine

Müslüm Baba ve Arabesk Müzik Üzerine

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.