Alanınıza Göre Alınabilecek Uygun Fiyatlı Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri

Pandemi sebebiyle hepimiz evlere kapandık.Çoğumuz işlerimize evden devam ediyoruz.Dersleri evden takip ediyoruz.Freelance çalışıyoruz.Bu işler için tabiki en gerekli şey bilgisayar.Peki bize uygun olan bilgisayarı nasıl bulacağız? Uygun bilgisayarı bulsak dahi bütçemiz için ne kadar uygun? Malum doların yüksek olması sebebiyle fiyatlar uçmuş durumda ama ben yine de bizler için ufak bir liste hazırladım.

Eğer ben vaktimin çoğunu oyun oynayarak harcıyorum diyorsan ve uygun bütçeli bir dizüstü bilgisayar olsun diyorsan;

Bir oyun bilgisayarında ekran kartı ve Ram kesinlikle çok önemlidir.Monster Tulpar T5 V20.1   i7 işlemciye ve 16GB Ram’e sahip işinizi görecek bir oyun bilgisayarı.En dikkat çekici özelliklerinden birisi de Harici ekran kartının 6 GB olması.NvidiaGeForceRTX
ekran  kartı ,gtx’e  nazaran daha orta segment olan bu bilgisayar bu fiyata göre bence ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte.  
Eksilerinden bahsedersek bu bilgisayarın bataryası,  bu sistemin yüküne  paralel olarak daha az dayanıklı.Tahmini 4 saat prize takılı olmadan çalışabilir.Tabi oyun oynamıyorsanız.Diğer bir sorun ise fanlarının çok sesli çalışıyor olması ama bu fiyata en makul bilgisayarlardan birisi diyebilirim.

Eğer ben tasarımcıyım adobe ürünlerini kullanarak iş yapıyorum ve bilgisayar da uygun bütçeli olsun diyorsan;

Apple Macbook Air 13” M1 işiniz için oldukça uygun bir bilgisayar.Apple’ın görüntü kalitesi ile renkleri gerçeğe yakın görebilirsiniz.MacOs işletim sistemi oldukça stabil çalışan bir işletim sistemi ve sizi kolay kolay yarıda bırakmaz.Hafifliği ile istediğiniz her yere götürebilirsiniz.Ekran kartı hafızasının 1 Gb olması dezavantaj olsada bir tasarımcı için MacBook olmazsa olmazların başında geliyor bence.

Eğer ben yazılımcıyım , kod yazıp proje üretiyorum diyorsan ve uygun bütçeli bir bilgisayar olsun diyorsan;

Lenovo IdeaPad IP33 güzel bir tercihtir.Oldukça fazla program derleyeceğiniz için işlemci ve ram oldukça önemli.Lenovo’nun bu bilgisayarı 20 GB Ram ile oldukça tatmin edici.Bunun dışında i7 işlemciye sahip bu bilgisayarın SSD kapasitesi ise 512 Gb.Ram tipinin DDR4 olmasıyla , fazla performans ve bant genişliği sağlar.

Son olarak ben ofiste çalışıyorum ve office programları ile ilgileniyorum , sunum hazırlıyorum bana taşınabilir sade bir bilgisayar öner diyorsan ; 

Huawei Matebook X oldukça şık bir öneri olacaktır.Çok rahat taşınır olan bu bilgisayarın ağırlığı sadece 1 kg.Sistemin Ram kapasitesi 16 Gb ve SSD olarak 512 Gb hafızası bulunmakta.En göz alıcı özelliklerinden birisi ise hızlı şarj özelliği bence.Çünkü yarım saat şarjı doldurarak 6 saatlik kullanım elde edebiliyorsunuz.Ekran çözünürlüğü ise 3000 x 2000 olarak oldukça iyi.Ekran kartı bakımından diğerlerine göre eksik kalsa da ihtiyaçlarınızı kesinlikle fazlasıyla karşılayacaktır.

Zeynep TURHAN
Ben varken ölüm yok , Ölüm varken ben yokum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sokak Hayvanları
Sonraki
Hayal'in gerçekliği

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.