Zehirlemediğiniz Bir Uçan Kuş Kalmıştı

Kuş cıvıltıları ile beraber güzel bir güne uyanma’nın içinize işleyen o neşe ve huzurun tarifi kesinlikle anlatılamaz. Şahsen ben hiçbir zaman kuş cıvıltılarını duyupta allah kahretsin bunların sesine uyandım ne kadar da berbat bir gün demedim. Aksine günümün güzel geçeceğine dair işarettir benim için, huzuru hissederim ruhum da bedenim de sabah sabah hayallere dalarım saçma sapan gülerim bir anlık unuturum hayatım da ki telaşları, dertleri, bir anlık da olsa o gün için deşarj olurum aslın da. 

Ne kadar da küçük bir olaydan günlük mutluluk çıkıyor değil mi ? Benim gibi düşünen birçok insan vardır eminim biliyorum bunu, size bir haberim var mutluluğumuza gölge düştü.

Dün akşam izlediğim haber de neredeyse küçük dilimi yutuyordum, yok artık dedim. Hatta bir ara acaba yanlış haber mi yapıldı yine, o kadar da değil  biz gerçekten bu kadar mı kötü olduk dedim. Diyecek o kadar çok şey varken bir ağız dolusu sövmek  istedim, Bunları yapanı bulup şöyle güzelce bir silkeleyip hatta baş aşağı çevirme k istedim beynine kan gitsin diye, bilmek görmek istedim gerçekten bunu yapan bir insan mı diye vicdanı var mı kontrol etmek istedim, derdin neydi be insan oğlu diye sormak istedim.

Haber başlığı tam da şöyleydi ; Ses yapıyorlar diye kuşları zehirlediler, bu olay istanbul’un beylikdüzü ilçesin de gerçekleşti ne yazık ki, hatta bir park alanın da, çok ses yapıyorlarmış park sakinlerinden birileri bu durumdan rahatsız olmuş ve kuşları zehirlemiş, zehirlenen kuşların her biri bir yan da ülke de ki ruh hastaları’nın kediye ,köpeğe tecavüzü katliamı bitti şimdi sıra kuşlara geldi. 

Biz de sizden rahatsız oluyoruz, sizin bu vicdansızlığınızdan,kötülüğünüzden,hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamanızdan,başkaları’nın yaşam hakkını elinden almanızdan bu yaşam hakkı sadece insan oğluna bahşedilen bir durum değildir. Dünyayı ortak kullanıyoruz hayvanıyla , bitkisiyle herşeyi ile kendine gel insanoğlu biz de sizin zihniyetinizen rahatsız oluyoruz ama sizi zehirlemiyoruz.

Sibel BAYRAKTAR
BLOG YAZARI
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İkinci Memleket Ardahan
İkinci Memleket Ardahan

İkinci Memleket Ardahan

Sonraki
Galatasaray, Falcao ile…
Galatasaray, Falcao ile...

Galatasaray, Falcao ile…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.