Harry Potter, Yeni Çıkan Sihir Dünyası Oyunuyla Sokağınıza Kadar Gelecek

Harry Potter, Yeni Çıkan Sihir Dünyası Oyunuyla Sokağınıza Kadar Gelecek

İngiliz yazar J. K. Rowling’in kitaplarından beyazperdeye uyarlanan seri sinema tarihinin unutulmazları arasında yerini almıştı. Pokemon Go’nun yaratıcısı Niantic, ilk filmi 2002’de sonuncusu ise 2011’de vizyona giren serinin oyununu 21 Haziran’da piyasaya sürdü. Artırılmış gerçeklik oyunu olan Harry Potter: Wizards Unite, iPhone ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

Ancak Harry Potter: Wizards Unite, şimdilik sadece ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeleri kapsayan 25 ülkede oynanabiliyor. Oyunun gelecek haftalarda diğer ülkelerde de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Pokemon Go da Türkiye’de indirilemiyordu. Buna rağmen farklı indirme yöntemleri sayesinde Türkiye’de geniş bir oyuncu kitlesine sahip olmuştu. Gelecek haftalarda oyunun resmi olarak Türkiye’deki uygulama marketlerde de sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Oyunun mantığı ise bir dönem çok popüler olan Pokemon Go ile benzerlik gösteriyor. Oyuncular akıllı telefon ya da tabletlerine yükledikleri oyunla, sanal dünyadaki öğeleri keşfedip ortaya çıkarmak için gerçek dünyada hareket edecek. Bu nedenle Pokemon Go’ya benzer şekilde Harry Potter oyunu da ekranda sihirli yaratık ve objelerin görüntülenebilmesi için kişinin telefon konumunu kullanacak. Böylece oyundaki karakterler evinizde ya da sokağınızda karşınıza çıkabilecek. Artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip Harry Potter: Wizards Unite, oyuncularla uçan ruh emiciler gibi sihir dünyasının pek çok yaratığını sanal ortamda buluşturuyor.

Harry Potter, Yeni Çıkan Sihir Dünyası Oyunuyla Sokağınıza Kadar Gelecek

“Büyü Bilgilerinizi Tazeleyin, Asanızı Hazır Edin”

Oyunun internet sitesinde ise merakla beklenen oyunla ilgili şu ifadeler yer alıyor: “Lütfen panik yapmayınız. Büyünün izleri Muggle dünyasında aniden ve son derece kaotik bir şekilde ortaya çıkıyor. En kayıtsız Muggle’ların bile bunun duyumunu almasının an meselesi olmasından endişeleniyoruz. Tüm cadıları ve büyücüleri Calamity’i kontrol altına almaya yardımcı olmaya çağırıyoruz aksi takdirde Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen’den bu yana en kötü zamanları göze alın. Büyü bilgilerinizi tazeleyin, asanızı hazır edin ve hemen desteğe gelin.”

Önerilen İçerik: Harry Potter Hayranlarına Müjde: JK Rowling’den Harry Potter Efsanesine 4 Kitap Daha Geliyor

 

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Neden Dünyanın Hiçbir Ülkesi Türkiye Cumhuriyeti’ne Saldıramaz?
Neden Dünyanın Hiçbir Ülkesi Türkiye Cumhuriyetine Saldıramaz?

Neden Dünyanın Hiçbir Ülkesi Türkiye Cumhuriyeti’ne Saldıramaz?

Sonraki
Üniversite Kazanmakla Her Şey Bitiyor mu?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.