Prezervatif Kullanımı Sırasında Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 11 Detay

Prezervatif Nedir? Prezervatif Kullanımı Nasıl Olmalı?

Günümüzde gebelikten korunmak için çeşitli yöntemler vardır. Prezervatif bu yöntemler arasında tercih edilen en yaygın koruma şeklidir. Yazımda prezervatif kullanımı ile alakalı bazı önemli şeylerden bahsetmeden önce biraz prezervatifin ne olduğunu anlatayım. Olur ya belki bilmeyenler vardır. Öncelikle prezervarif Lateks bir yapısı olmasından dolayı iyi bir tutucu görevi görür. Su geçirmiyor olması ve dayanıklılık eşiğinin oldukça yüksek olması ile gebeliğe karşı koruma sağlar. Ayrıca prezervatifin gebeliğe karşı koruma sağlamasının yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı da koruma sağlıyor olması tercih edilmesini güçlendiren etkenlerdendir. Ancak yazının başlığından ötürü “Yahu prezervatif kullanmanın da kılavuzu olur mu?” demeden aşağıdaki listeye bir göz atın.

Prezervatif Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gereken 11 Madde

Prezervatif Kullanımı Sırasında Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 11 Madde

Prezervatif gebeliğe karşı iyi bir koruyucudur. Lakin bazı durumlarda başınızı ağrıtabilir. Başınızı ağrıtmak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken durumları bilmelisiniz. İşte prezervatif kullanımı ve dikkat etmeniz gerekenler

1- Son Kullanma Tarihine Dikkat Edin

Prezervatif kullanımında son kullanma tarihine dikkat edin

Prezevervatifin de son kullanma tarihi olur mu? diye sormayın olur arkadaşlar. Prezervatifin son kullanma tarihi olur. Nasıl aldığınız hazır gıdaların son kullanma tarihi varsa onun da var. Hatta prezervartif yırtılmalarının büyük bir kısmı bu sebepten ötürü meydana geliyor. O yüzden yaptığınıza her işe olduğu gibi bu işe de özen gösterin. Prezervatif kullanımı ciddi bir iştir arkadaşlar lütfen.

2- Penisiniz İçin En Doğru Boyutu Seçin

Penisiniz İçin En Doğru Boyutu Seçin

Kıymetli arkadaşlar, gurur yapmanın alemi yok. Sizin olanı yine en iyi siz bilirsiniz. Önce bir elinize alın bir bakın sonra ona en uygun olanı seçin. Nasıl S beden olup onun yerine  yerine XL beden bir gömlek almıyorsanız bu da onun gibi.

3- Saklayacağınız Yeri İyi Seçin

Saklayacağınız Yeri İyi Seçin

Bir birayı yahut yoğurdu buzdolabı haricinde bir yerde saklamıyorsanız prezervatifi de ona en uygun yerde saklayın. Prezervatiflerin lateks bir yapısı olduğundan dolayı cüzdan içinde saklamaya uygun değildir. Isıdan kaynaklı olarak zarar görebilir. Ecza dolabı veya komodin içerisinde saklayabilirsiniz. Yalnız evinizde evcil bir hayvanınız varsa çekmecelere dikkat edin. Evcil hayvanınız size pek komik olmayan küçük bir şaka yapabilir.

Benzer bir olayı yaşamamanız için uyarı mahiyetinde buradaki yazıma bir göz atabilirsiniz.

4- Sürtünmeye Dikkat Edin

Sürtünmeye Dikkat Edin

İlişki esnasında yaşanacak kuruluk sürtünmeyi artırabilir. Aşırı kuruluktan dolayı kayganlığın oluşmadığı durumlarda yırtılmalar olabilir. Aynı zamanda bu aşırı sürtünme hali tahriş ve ağrı yapabilmektedir. Kayganlaştırıcı özelliği olan prezervatifleri tercih ediniz.

5- Kayganlaştırıcıyı Doğru Seçin

Kayganlaştırıcıyı Doğru Seçin

Lateks prezervatifler kullanımlarında yağ bazlı kayganlaştırıcıların tercih edilmesi kauçuk yapıyı zayıflatıp yırtılmasına sebep olabilir. Su bazlı kayganlaştırıcılar en doğru seçim olacaktır.

6- Yanlış Takmayın

Yanlış Takmayın

İnsanlık hali dikkatsizliğinizden ötürü prezervatifin ters yüzünü takabilirsiniz. Olabilir heyecanlısınız. Ama zahmet olmazsa biraz dikkat gösteriverin. Yapacağınız hata sonucu prezervatifin yüzeyinde bulunan spermisitler etkisini kaybeder ve istenmeyen gebelikler yaşanabilir.

7- Çift Prezervatif Takmayın

Çift Prezervatif Takmayın

Olması gerektiği gibi taktığınızda herhangi bir istenmeyen durum yaşanmaz arkadaşlar. Daha iyi korusun diye iki tane üst üste takmanın hiçbir alemi yok. Ayak değil ki bu çift çorap giyesiniz de daha sıcak tutsun. Ayrıca çift katlı olmasından dolayı boşalma hissiyatınızı da kaybedebilirsiniz.

8- Geç Kalmayın

Geç Kalmayın

Elbette ön sevişme aşamasından geçeceksiniz. Bu sizin en doğal hakkınız. Ama olayın hengamesine kapılıp prezervatifinizi takmayı unutmayın. Boşalma öncesi penetrasyon durumunda olmadık işler olabilir ve canınızı sıkacak durumlarla karşılaşabilirsiniz.

9- Sertleşmeden Önce Takmayın

Sertleşmeden Önce Takmayın

Sertleşmeden evvel prezervatifinizi penisinize takmayınız. Zira prezervatifiniz sertleşme öncesi biraz savruk olan penisinize tam olarak oturmayabilir. Tam oturmamasından ötürü ereksiyonunuzun da önüne geçer. Yaptığınız iş bir şeye benzemez.

10- Prezervatif Kullanımı Hatalı Ürünlerden Kaçının

Prezervatif Kullanımı Hatalı Ürünlerden Kaçının

Bu listede yer alan belkide en düşük ihtimal ama prezervatifinizde üretim hatası olabilir. Hatadan kaynaklı yırtıklar başınızı derde düşürebilir.

11- Prezervatifleri Tek Sefer Kullanın

Prezervatifleri Tek Sefer Kullanın

Önceki kullanımızından kalan spermler prezervatif dokusunda mikropların oluşmasına sebebiyet verir. Bu durum sağlığınız için son derece tehditkar bir durum oluşturur.

Tasarruf elbette güzel bir şey ama unutmayın itibardan tasarruf olmaz.

Cinsel Orhan
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?
Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?

Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?

Sonraki
Nedir bu umursamamazlık

Nedir bu umursamamazlık

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.