Düşük Göz Kapakları İçin Etkili Yüz Egzersizleri

jennifer lawrence kırmızı halıda poz veriyor

Yıllar geçtikçe cildin sıkılığını ve doğal elastikiyetini kaybetmesi kaçınılmazdır. Yaşlanmanın etkisi yüzün bazı kısımlarında daha belirgindir. Yaşlanma belirtilerinden en çok göz çevresi etkilenir çünkü bu bölgenin cildi ince ve hassastır. Göz çevresi kırışıklıklarının yanında göz kapakları de kendini bırakır ve gözün üstüne düşer. Cilt sağlığı için doğru beslenmenin yanında yüz egzersizlerinin de etkisi büyüktür. Bu yüzden göz kapağı düşüklüğü için göz çevresi kaslarını güçlendirmeye yönelik yüz egzersizleri yapmakta fayda vardır. Düşük göz kapakları için etkili yüz egzersizlerini keşfedin.

jennifer lawrence kırmızı halıda poz veriyor

Göz kapağı düşüklüğü neden olur?

Düşük göz kapakları farklı etkenlerden kaynaklansa da en yaygın neden yüzün bu bölümündeki derinin yaşlanmasıdır. Zaman geçtikçe cildin bağ dokusu büyük dönüşümler geçirir. Kolajen ve elastin liflerinin üretimi önemli ölçüde azalır. Bunun sonucunda cilt sıkılığını ve elastikiyetini kaybederek sarkar. Genellikle, bu durum 40’lı yaşlarda ortaya çıkar ve zamanla birlikte artar. Bununla birlikte, cilt ihtiyaç duyduğu besinleri, vitaminleri ve nemi almazsa genç ve esnek kalması zorlaşır. Göz kapağı düşüklüğü hasarlı kas ve sinirler sebebiyle de oluşabilir. Bu yazımda yaşlanmaya bağlı oluşan düşük göz kapakları için egzersizlerden bahsettim.

Düşük göz kapakları için etkili yüz egzersizleri

Yüz egzersizleri yüz kaslarını güçlendirmek için harikadır. Yüz egzersizleri sayesinde göz kapaklarınız bir zamanlar sahip oldukları sıkılığı tekrar kazanır. Bu bölgenin kan dolaşımı da hızlanacağı için yorgun görüntü de kaybolur ve bakışlar canlanır.

Göz kapağı düşüklüğü için etkili yüz egzersizlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1. egzersiz: Gözlerinizi kapatın. Baş parmaklarınızı kaş kavisinizin üzerine, baş parmaklarınızı da elmacık kemiklerinizin üzerine yerleştirin. Şakaklara doğru derinizi gerdirin. Gözlerinizi sıkıca kapatıp açın. Bunu 15 kez tekrar edin.

2. egzersiz: Gözlerinizi 5 saniye boyunca sıkıca kapatın. Sonra gözlerinizi iyice açın ve bunu 15 kez tekrar edin.

3. egzersiz: Baş parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyup aşağı doğru baskı yapın. Bu sırada kaşlarınızı yukarı kaldırmaya çalışın. Bunu 15 kez tekrar edin.

4. egzersiz: Bir sandalyede dik şekilde oturun. Başınızı yukarı kaldırmadan tavana bakın. Ardından, başınızı oynatmadan saat yönüne doğru gözlerinizi çevirin. Bunu yaparken en uç köşeleri görmeye çalışın. 10 kez tekrarladıktan sonra aynı alıştırmayı saat yönünün tersine doğru yapın. Kendinizi çok zorlamamaya dikkat edin.

Düşük göz kapakları ile mücadele etmek için bu egzersizleri düzenli yapmaya gayret gösterin.

Nazlı Özer
Kız annesi
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Biri Kahvaltılık Biri Yemeklik: İki Basit Menemen Sosu Tarifi
Sonraki
Erken Boşalma: Evrimsel Bir Bakış
sigara içen erkek ve erken boşalma yüzünden bekleyen kadın

Erken Boşalma: Evrimsel Bir Bakış

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.