Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?

Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?

Çocuk..

Ne tuhaf değil mi bir tane spermin tutunup arkasından bi mucizenin gelmesi.. ne basit..

Gerçekten basit mi ? Bu dünyaya bir can getirmek sadece bi kaç dakikalık zevkin sonucu mu olmalı?

Neden ölçüp biçilmiyor, maddi manevi tartılıp harekete geçilmiyor? Bir bireyin anne karnında oluşan travması olabiliyor , anne karnında dünya da bile değilken travman oluşuyor ve bütün hayatını etkiliyor. Kimin kime bunu yapmaya hakkı var. Sonra tabi doğuyor nasıl örnek olduğunu bilmeden yanında davranışlar sergileniyor çocuktur anlamaz diyerekten oysa senden benden çok anlıyorlardır. Bir bebek annenin enerjisini algılayabiliyor bunu biliyor muydunuz bu kadar hassas bir noktada dikkat etmemiz gerekmez mi? Hep doğunca çıkan masraftan konuşuluyor kimse demiyor ki kişiliği ne olacak nasıl olacak.

Çocuk Yapmaya Hazır Mısınız?

Ülkemizde önemli görevi olan bir öğrenciler iki anne-babalar.Bu iki kategoride nasıl yapacaklarını bilmiyorlar ne öğrenci derse nasıl çalışılır biliyor ne anne baba çocuk nasıl büyütülür biliyor. Oysa boş levha muhabbeti vardır biliyorsunuzdur belki çocuk gerçekten ne verirseniz onu alıyor ne verirseniz, bağırırsanız bağırmayı öğrenir , severseniz sevmeyi öğrenir. Durum böyleyken ilk önce bizim kendimizi geliştirip daha sonra bu dünyaya yeni bir birey getirmemiz gerekmiyor mu ?
okuyan herkese teşekkürler 🙏🏻

Unutmayın bilinçli ve sevgi dolu bireyler ne bir kadına ne bir çocuğa ne de bir hayvana zarar verir. İş önce ailede sonra öğretmende biter, yetiştirdiğimiz bireylere dikkat edelim.

okur

Yazar: 1yorum

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

 1. O kadar haklısınki
  Sadece çoçuğa eğitim vermeyi bırak
  Çoçuğunu sokakta dilencilik yaptırmaktan tut
  Sabah akşam çoçuğunu dövene kadar öyle insanlar var ki
  Madem maddi durumun yetmiyor
  Neden 5 çoçuk yapıyorsun
  Sonra görüyorum sokakta ayakkabısı bile olmayan çoçukları
  Şimdi sen kendine anne -babamı dedin
  Güldürme beni sen bir kişinin hayatını berbat eden bir canisin.