Pokemon Go Çılgınlığı Bu Kez Uyutmak İçin Geliyor!

Pokemon Go Çılgınlığı Bu Kez Uyutmak İçin Geliyor!

Japonya merkezli Pokemon şirketi 2016’da sanal karakterler yakalamayı amaçlayan oyun Pokemon Go’yu piyasaya sürerek tüm dünyada büyük ses getirmişti. Cep telefonuna indirilen uygulama aracılığıyla oynanan oyun için dünya genelinde milyonlarca kişi sokağa çıkıp yürüyerek pokemon avlamaya başlamıştı.

Dünya çapında 650 milyondan fazla indirilen oyun, kullanıcılarda bağımlılığa neden olmuştu. Öyle ki bu oyun nedeniyle kazalar geçirenler hatta ceza alanlar bile olmuştu. Bir tür çılgınlığa neden olan Pokemon şirketi bu uygulamaya benzer ancak farklı bir temaya sahip oyun için kollarını sıvadı. Pokemon Go ile oyuncuları yürüten şirket, bu kez de milyonlarca kişiyi sağlıklı uyutmayı amaçlayan yeni bir oyun çıkaracağını açıkladı.

Pokemon Sleep adı verilen oyun, kullanıcıların uyku düzenini izleyecek ve verileri cihazlara aktaracak. Oyuncular, uyku alışkanlıklarına göre ödüllendirilecek. 2020’de piyasaya sürülecek oyun, Pokemon Go Plus adlı uygulamayla birlikte çalışacak ve oyuncuların uyku süresini de hesaplayacak.

Pokemon Go Çılgınlığı Bu Kez Uyutmak İçin Geliyor!

Uykuyu Eğlenceli Hale Getirecek

Pokemon’un CEO’su Tsunekazu Ishihara, ilginç projeyi duyurmak için yaptığı basın toplantısında, yeni oyunun konseptinin, dünya çapında üne kavuşan ve yürüyerek oynanan Pokemon Go’ya benzeyeceğini, ancak bu kez uyumaya odaklanacağını açıkladı. Ishihara açıklamasına şöyle devam etti: “Biraz yürüyüşten sonra, uykuya odaklanmaya karar verdik. Hayatımızın büyük bölümü uykuda geçiyor. Pokemon’un yeni hedefi, uykuyu eğlenceli hale getirmek. Oyun, kullanıcıların uyanmayı dört gözle beklemesini sağlayacak.”

Pokemon Go ile dünya çapındaki tüm oyuncuların Pokemon aramak için toplamda 8.7 milyar km yürüdüğü açıklanmıştı. Yani bu rakam güneş sisteminin bile dışına çıkacak seviyede. Daha önce milyonlarca kişiyi oyun aracılığıyla hareket etmeleri için motive ederek yürütmeyi başaran şirketin bu kez uyutmayı başarıp başaramayacağı merak konusu.

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

Önerilen İçerik: Rakip olan Sony ve Microsoft Ortak “Düşmana” Karşı Birleşti

 

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünyaya Bir Kez Bakmak İstersen Tek Adresin: İstanbul
Sonraki
7 Adımda Etkileyici Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?
7 Adımda Etkileyici Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

7 Adımda Etkileyici Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Mart ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.