Özgür Hayat

       Neden dünya sizinmiş gibi davranıyorsunuz ?? Neden sadece dünya da erkek cinsi varmış gibi davranıyorsunuz ?? Neden bizi rahat bırakmıyorsunuz ?? Neden kendi yolunuzda ilerlemiyorsunuz ?? Senin dışarda dolaştığın saatte bende dolaşırım senin baktığın şeye bende bakarım AMA İNSANCA. Eğer sen bana bakıyorsan bende sana bakarım. Eğer sen beni gözlerinle taciz ediyorsan bende seni ederim. Sen kendinde bu hakkı buluyorsan bende kendimde bu hakkı bulurum. Sen beni korkutamazsin sen beni arabanla evime kadar takip edemezsin senin ne hakkın varsa bu dünya da bende o haklara sahibim. Ama benim özgürlüğümü kısıtlayamazsın. Anlayın artık şunu ya anlayın yaşamak istiyoruz istediğimiz gibi. Gülmek istiyoruz istediğimiz gibi. Yürümek istiyoruz istediğimiz gibi. Sen bana bunu yapamazsın bu insanlık değil buna bir tanım koyamıyorum ben. Erkekler diye başlamadım hiçbir cümleme çünkü biliyorum bütün erkekler böyle değil. Eğer bu yazıyı okuyup sinirlenen sözlerime katılmayan varsa işte o dur bunları yapan. Herkese değil bu sözlerim. Son bir şey daha eklemek istiyorum. Biliyorum çok sıradan biliyorum çok kalıplaşmış AMA SENİN ANNENE YA DA KIZ KARDEŞİNE SENİN BU YAPTIĞIN İĞRENÇ HAREKET YAPILSA NE YAPACAKSIN. Bu yazıyı bana bugün yaşattıkları şey yüzünden uyuyamadığım için yazıyorum. Bilmiyorum daha kaç kız kardeşime, ablama, teyzeme aynı şeyi yaşattınız. Tek bildiğim şey sizlerden kurtulmak istiyorum. RAHATÇA YAŞAMAK İSTİYORUM.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

 1. Merhabalar güzel arkadaşım.

  Haklı isyanınızı anlıyorum. Ama bloğunuza yazarak sadece içinizi dökmüş olursunuz. Eğer rahatız ediliyorsanız, içinizi sıkıp dert edinmeyin ve hemen şikayet edin.

  Yıllardır yazılıyor, çiziliyor ve fakat değişen bir şey olmuyor. Ancak hayat çok güzel ve yaşamaya değer. Bazı kendini bilmezlerin bunu bozmasına izin vermeyin. Destek alın.
  Sizin nezdinizde tüm ihtiyacı olanlara seslenmiş olalım.

  Yazmak terapidir, meditasyondur, motivasyondur. Yazmaya devam edin. Sizi mutlu eden şeylere yönelip onları da yazın.

  Siz kadınsınız ve çok özelsiniz.

  Sağlık ve

  • Merhaba
   Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ve tamamen size katılıyorum. Evet haklısınız şikayet edilmesi lazım ama benim yaşadığım her sokağa çıktığımızda herhangi biri tarafından yapılan taciz olayı. Biri gidiyor başka gün bir başkası yapıyor. Ve bunun önüne geçilmiyor her şey normalmiş gibi yaşanıyor. Sonuç elde var sıfır. Bir gün bütün bu olaylara çözüm bulunması dileğimle tekrardan her şey için teşekkürler.