Ben bunu haketmedim..

Kaynak belirtilmedi

Hayat zordur, birçok şeyle aynı zamanda baş etmektir hayat. Okulun varsa bir yandan dersler, sınavlar bir yandanda arkadaşlar fazla baskı yapabiliyor bazen. Bir zaman vardır “hayat şuan benim için çok iyi, güzel” diyorsun ama elinde sonunda herşey elden kayıp gidiyor ve tutamıyorsun. Çok kez yaşadım bu olayı ve açıkçası insan alışıyor bir zaman sonra.. Artık hiçkimseye güvenmemeye başladım ve soğuk davranıyorum, eski arkadaşlarıma bile çünkü fazla sevgi gösterince herkes çekip gidiyor ve acı çeken ben oluyorum. Yani bu demek oluyorki daha çok seven, daha çok acı çeker. Alıştığımız halde insanlar çekip gittiğinde hayatımızdan “ben bunu haketmedim” diyorsun. Hep o güzel anıları düşünüyorsun, “bunun devamı gelebilirdi” diyorsun ama sonra bir öfke geliyorki, ağlayarak uykuya dalınca bile nefret ile uyanıyorsun o kişiye karşı. 

 

İlişki desen, en çok baskı yapan şeydir ilişki. Eğer bir kız babasından sevgi görmediyse, o görmediği sevgiyi bir erkekte arar ve eğer o ilişkide fazla kavga ve anlaşamamazlık varsa ve sevgi yoksa, o kız gerçekten artık hiç kimşeyi sevmemeye bile yemin edebilir. İnsan yoruluyor bir zaman sonra çünkü okadar çok çaba gösteriyorsun ki, kendine zaman ayıramıyorsun. Bir zaman sonra kim olduğunu bile unutuyorsun, kendi karakterin yok olmuş oluyor çünkü o kişi için değişiyorsun. Umarım kimse için değişmezsiniz çünkü sizi siz olduğunuz için sevmeli biri.. kendi değerinizi bilin ve egosu düşük insanlar için kendinizi de düşürmeyin. 

 

Bazen okadar yerin dibine gire biliyorsunuzki artık hayatta hiçbirşey başaramayacağını sanıyorsun ama asla vazgeçme! Bazı arkadaşlar vardır, senin başarını kıskanırlar ve seni düşürmek için elinden gelen herşeyi yaparlar. Ve sen bunu fark ettiğin an kazanmış olursun, hemen kendini geri çek ve iletişimi kopar. Emin olun size soracak “neden böyle soğuk davranıyorsun, yanlış birşey mi yaptım sana?” ve sende diyeceksin ki “yapmadın, sadece biraz kırgınım”. Sonrası kolay zaten soracak ne olduğunu ama sen söylemeyeceksin. Böyle yapınca insanlar senin değerini anlarlar ve seni kaybetmekten korkarlar. 
 

Hayatınızdan giden insanlara fazla üzülmeyin, siz biliyorsunuz niyetinizi. Bir gün sizi çok seven biri çıkacak karşınıza, sadece biraz sabır…

 

İlayda şahin
acı yaşamaktır bu hayat
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SELFİSH AND GENEROUS
Sonraki
HAYATTAN ANATOMİLER SERİSİ-AŞKIN ANATOMİSİ-

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.