Vazgeçemiyor muyuz? Vazgeçmek mi istemiyoruz?

      Vazgeçmek ve vazgeçmek istememek. Aslında ikisi farklı olsa da çoğu zaman birini yaptığımızı sandığımız ama öbürünü yaptığımız iki şeydir bunlar. Aralarında ki ince çizgi ise yani ikisini birbirinden ayıran şey ise bence cesarettir.

      Dediğim şeyi açıklayayım şimdi size. Vazgeçebilen ya da vazgeçemeyen insan normaldir. Kendine göre sebepleri vardır vazgeçmek veya vazgeçmemek için. Ama vazgeçmek istemeyen insan öyle değil. Vazgeçemediğini sanıp özünde vazgeçmek istemeyen insan korkaktır. Ortada bir sevgi, bir emek ya da işte onu tutacak bişey var ki ondan vazgeçmeye korkuyordur. Ondan vazgeçmeye, herşeyi arkasında bırakmaya hazır değildir daha o kadar cesareti yoktur çünkü. Böyle söyledim ama bence hiçbiri kötü şeyler değil. 

      Size bir de kendimden anlatayım. Size dedim zaten ben vedalara alışkın bir insanım ama en nefret ettiğim şeydir. Ben birini sevdim ve halada seviyorum. Yaklaşık 3.5 – 4 senedir hayatımın tam merkezi durumundaydı. Geçen günlere kadar tabiki. O kadar değer veriyodum ki ona.. Tabiki o da bana öyle fazlasıyla hissettiriyodu. Sebebi bende kalsın ama bu seferki veda da zorunluydu ama bambaşkaydı. Bu sefer ihanet etmemek için veda edip ihanet etmem gerekiyordu. Çünkü onu peşimden sürükleyemezdim. Gerçekleri ne kadar hakediyor olsada ona söyleyip peşimden sürükleyip hayallerinin yıkılmasına izin veremezdim. Bu onun vereceği karar tabiki ama beni bırakmayacağını bildiğim için yapmak zorundaydım. Korkunç bişey yapmış gibi görünmem gerekiyordu ve öyle de oldu.

     İşte bunu düşündüğümde kendime soruyorum. Ben vazgeç miyim ? Vazgeçemeyen mi ? Yoksa vazgeçmek istemeyen mi ? Bana sorarsanız bende hepsinden var. Hem onun iyiliği için vazgeçme cesaretini gösterebildim. Hem içimde fırtınalar kopuyo onu sevmekten, onu düşünmekten vazgeçemiyorum. Hem de o kadar emek, o kadar zamanı heba ettik. Bunların boşa gitmesini istemeyecek kadar da korkağım. Sanırım korkaklığım ağır gelecek ve durumu açıklamak zorunda kalacağım en son.

     Ama bundan öğrendiğim bişey var ki eğer durumu açıklasaydım ve devam etmemeyi o seçseydi bu kadar acı çekmezdim. Başlıkla ve yazıyla pek alakası olmayacak ama şunu unutmayın. Etrafınızdan iyiliği için bile olsa sizi seven insanları uzaklaştırmaya çalışmak ona karşı yapabileceğiniz en çocukça şeydir. Yol kötüde olsa, sonunda üzülecek bile olsa o sizi seven, size değer veren, sizin değer verdiğiniz bir insan. Yoldan gidip sonunda üzülmekte, size yol arkadaşı olup o yolu sizin için cennete çevirmekte onun vereceği bir karar. Sağlıcakla kalın.

Ebubekir Kalın
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mitolojide Cupid ve Psyche
Mitolojide Cupid ve Psyche

Mitolojide Cupid ve Psyche

Sonraki
BİR YER VAR

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.