Oysa ki Gece Bambaşkadır

GÜN IŞIĞI HEP Mİ AYDIN SANIYORSUN:

Ay her ne kadar gündüz batıyor olsa da dikkatli bakarsan onu görebilirsin. Sen gecenin karanlığı ayın batması ile biter mi sandın ? bitmeyeceğini söylememe gerek yok sanırım. Belki sevdiği birinin kaybı vurur gündüzleri insanı. Belki sevgilisi terk eder. Belki de kaçırılır. Demem o ki her felaket sadece gece mi vurur sanıyorsun. “Geceler tehlikelidir gece gezmeyin.” Diyen büyüklerimizin öyle deme sebebi gün aydınken ki felaketlerdir belki de? Bunu bilemeyiz elbette.

Netice de gündüzler daima kötü geçmez. Çoğu güzel şey gündüzleri yaşanıyor hayatımızda. Ama muhteşem gelişmeler muhteşem aşklar da geceleri başlar ve yaşanır. Gece korkak insanlara göre değildir bu bir gerçek. Kimi insanlar karanlıkla ortalık içerisinde olmak istemezler. Ben bu insanlardan değilim. Gece bana her zaman cazip geldi ve geliyor. Kendimi daha huzurlu hissediyorum sahil kenarında kulaklık takılı halde yürürken. Tonlarca dert , sıkıntı ve endişe den arınıyorum geçici bir süreliğine de olsa. Gündüz kurulan dostane masalar , atılan kahkahalar , yenilen yiyecekler ve edilen hoş sohbetler. Bunlar elbette ki güzel şeyler. Gündüzleri her şey ışıl ışıldır evet ama yıldızlar yalnızca geceleri parlar.

GECE BİR BAŞKA:

Sabah uyandığımda gece olsun isterdim önceleri hep. Gündüz okul olurdu. Asosyal birisi olduğum için de okula gitmeyi istemezdim ben. Arkadaşlarım ile konuşamazdım doğru düzgün. Ağızı var dili yok sözünün yaşayan kanıtıydım. Ne ironik olacak ki son yıllarda bunun tam tersi bir kişiliğim oldu. Bunda hayatıma kazandırdığım çoğu insanın , kitabın , alışkanlığın katkısı büyük. En çok da gecelerin katkısı büyük benim karakter değişimimde. Hayal kurduğum , gerçeklerle yüzleştiğim , yeminler ettiğim ya da bazen sadece sokakta yürüyerek huzur dolduğum gecelerin. Geceler güzeldir.

SEN Kİ GÜNDÜZ’ÜN ÇOCUĞU:

Belki de sen geceleri atmadın kendini sokağa. Gecenin sessizliğinde ve düşlerin derinliğinde kaybolmadın daha önce. Gündüzler sana hep daha canlı geliyor belki kim bilir. Kendini hep gündüze ait hissettin. Daha sıradan oldun bu sayede. Çoğu zaman da daha az dikkat çektin. Çünkü gün ışığında insan çok olur. Geceleri ise hep daha sakin geçer. Belli bir saatten sonra sokağa çıkılmaz der ailelerimiz. Dini inancımıza göre Yatsı ezanından sonra dışarı çıkmak hoş değil derler. Bilirler ki geceler bağımlılık yapar. Evlatlarının kendini gecenin büyüsüne atmasını istemezler bu yüzden.

GECE İLE TANIŞ:

Yaşının her geçen saniye biraz daha ilerlediğini düşünecek olursak. Geçireceğin gecelerin sayısının da azaldığını söyleyebiliriz rahatlıkla. Gece ile tanışman gerekiyor artık senin. Kendini bir kereliğine de olsun sokağa atman gerekiyor. Tamam biliyorum sen belki insanların sana bir şey yapmasından ya da ailenin sana kızmasından korkuyorsun ki bu gayet doğal. Ama insanları artık takmaman gerektiğini anlaman gerekir. Olacak bir olay varsa zaten bu gündüze geceye bakmaz. Olacağı varsa yaşanır olur yani. Seni kimse kurtaramaz kaderinden. O yüzden gecelerden soyutlama kendini. Bir kez olsun gecenin ihtişamında bir yolculuğa çık. Belki hayatını değiştirecek şeyler yaşayacaksın.

Gecenin sana ihtiyacı var. Yıldızlar rehberin olsun.

İyi geceler…

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DÜNYA’NIN 7. EN ZENGİN İNSANI

DÜNYA’NIN 7. EN ZENGİN İNSANI

Sonraki
Duman’ın İntihar Kokusu

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.