Okuma ve Araştırma Bağımlısı Olmak

Arkadaşlar ben Basın-Yayın, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık olmak üzere 2 üniversite bitirdim. Bu bölümleri okurken gerek bölüm ile ilgili gerek ise alakasız bir sürü kitaplar okudum. Ve İşin İlginç tarafı okuma ve araştırma merakım okullarıma başlamadan önce yok denecek kadar azdı. Her şey okullarıma başlamam ile gerçekleşti. Şu an bahsetmediğim bazı anlar yaşadım bunları aşağıya sıralayacağım.  (Size verdiğim bilgiler öneri niteliğinde değildir. Kendi yaşadıklarımı sizinle paylaşıyorum yalnızca.)

  • Kitap okuma alışkanlığınız yoksa, yaşınıza göre resimleri bol kitaplarla başlayın. (sanat kitapları gibi) Gerçekten hemen bitirdiğim her sanat kitabı bendeki okuma aşkını arttırıyor.
  • Kesinlikle üstünü çizin veya not alın. Yeter ki o kitap kullanıldığını hissetsin. Sizi hissetsin. Böyle her yaptığım kitapta daha fazla çalıştığımı ve beynimin genişlediğini hissediyorum. Bu bende mutluluk yaratıyor. Belki sizde de yarar. 🙂
  • Kitap içinde kullanılan basit terimleri veya belirtilen kaynakları bir de siz görün. Araştırın bir onları. İşte bu madde ise bende ufak ufak araştırma ve soruşturma duygularımı harekete geçirdi. 
  • Kitaplarınızı muhafaza edebileceğiniz bir yerde sizde bulunan okuma aşkını alevlendirebilir. Onları her an görmek ve hatta düzenli görmek benim için mutluluk verici. Renkli kalemler, kitap ayraçları ve not defterleri almak da bu maddeyi destekler.
  • Son maddem ve çok önemli bir madde benim için, kesinlikle arkadaşlığınızı kaliteli yapın. Sizi iyi yönde etkileyen insanlar ile arkadaşlık kurun. Kaliteli arkadaşlıklar sayesinde kitap okuma seviyem pozitif yönde arttı. 

Evet arkadaşlar benim paylaşacaklarım bunlardı. Sizde bir madde eklemek isterseniz yorumlardayım ben. 🙂

iletişim: giritberkan@outlook.com.tr
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Canımız Sağ Olsun
Sonraki
Gezi Rehberi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.