Obeziteden İdeal Kiloya Yolculuğum

Overweight is a heavy luggage. Obese fat young woman with a great backpack full of junk food on her belly as a symbol of excess weight. Dieting, weight losing, motivation concept

Merhabalar Merhabalar sevgili kooplog okuyucuları öncelikle blog sayfama uğradığınız için teşekkürlerimi iletirim. Hoş geldiniz efendimmm

Evet bu başlığın altına tıkladıysanız sizde benim gibi hala kilo verme yolculuğunuzdasınız. Karantinada ikiye ayrılmış bulunmaktayız kilo verenler ve alanlar olmak üzere valla sabit kalanlar varsa gelsin alnından öpeceğim.

Gelelim benim kilo hikayeme kendimi bildim bileli hep fazla kilolarım vardı. Hatta baya baya fazla en yüksek 85’li kilolara kadar çıktım 85 kilo ne demeyin 150 boyunda minyon bir yapıya sahip olduğum için fazlasıyla kilolu duruyordum. Kilo al-ver ilişkilerim sürekli oldu 3 veriyor 5 alıyordum iyice depresyona girdim kilonun sağlık dışında çevredekilerin etkisi ile özgüvensizliğe yol açtığı bir gerçek. Üniversiteye başlayacağım sıra kendimi toparlayıp sıkı bir diyetle  64’lü kilolara kadar düştüm 64’lü kilolar dediğime bakmayın o 64 kiloyu sadece 1 hafta görebildim. Yemek yemek dünyada en sevdiğim aktive olabilir net çoğumuzunda öyledir malum o yağlar yok yere yapışmadı vücudumuza bunu yazarken bile deli gibi canım big mac yanında da o güzelim soğan halkalarını da çekmiyor desem ağzım yüzüm şekil değiştirir.

Her neyse gelelim konumuza üniversite zamanlarında oh ben kilo verdim zaten  şimdi en çok yemek benim hakkım diye diye 70 kiloyu gördüm vücutta tabi demir değil ki dimdik kalsın çok sayıda çatlaklar deforme bozuklukları oldu hele şu kollarımdaki sarkıklar öncelikle şunu söyleyeyim sıkı bir vücuda sahip değilim yağ oranım çok fazla spor yapmayı da kendimi ne kadar kandırmaya çalışsam da olmadı sevemedim bana göre yorucu şeyler hiç bir zaman keyif vermez nefret ederim. Her neyse karantinanın 2. ayından sonra karar verdim zayıflamaya kafaya koydum ilk iki hafta yerlerde sürüne sürüne zar zor yaptım sporumu sonra yine bıraktım ama diyetimi güzelce hep devam ettirdim 70 kilodan 55 kiloya kadar düştüm aşırı mutluydum ortaokulda bile bu kadar zayıf olduğumu hatırlamıyordum.

38 bedenin içine girmek nasıl hazdı anlatamam yaşamalısınız yaşamalıyız. 38 bedene düştüm ama bölgesel yağlanmalarım hala çok fazlaydı ya ne kadar olabilir ki demeyin cidden bölgesel kilolarım beni kilolu gösteriyordu belim ne kadar inceyse kol ve bacaklarım o kadar kalındı bu kiloyu verirken etrafımdakiler artık durmam gerektiğimi söylüyordu. Yediğimde kilomu eleştirirken yemediğimde çok kilo verdin düşüp bayılacaksın göz altların mosmor diye hep eleştirdiler. (Göz altlarım genetik mor zaten diyetteyken illa ki beslenme değişikliklerinden dolayı daha fazla morardı.) Kimden kilo verdiğimi duysam hem seviniyor ya da ya benim üzülmemem için diyorlarsa diye üzülüyordum.(Kendime işkence ediyordum kısacası.)

Hedefim 50’yi görmekti tabi bu sırada okuduğum şehre gidip arkadaşlarım ile kısa süreli bir tatil yaptım orda kilo almadım işin ilginç tarafı ailemin evine gelince  cipsler (ah nasıl severim paprikalı pringles bir bilseniz ama fiyatı cüzdanımı da benide ağlatıyor) çikolatalar  gelsin mideme gitmesin midemden diyerek fazlaca tükettim sanki ölmeden önce bana verilen son yemeklermiş gibi işin sonucu 4 kilo almışım ideal kilom en fazla 56 kilo olabilir vücut kitle indeksime göre ben şu an 59 kiloyum acilen kendime bir hedef koyup tekrardan başlamaya karar verdim ne dersiniz bu sefer 50 kiloya inebilir miyim ?Birlikte kilolarımızı vermeye ne dersiniz?

Hiçbir şey imkansız değil neden vermeyelim neden veremeyelim gelin hep beraber tekrardan başlayalım bir hafta sonra buraya ne yaptığımı şu ödemleri vücudumdan nasıl attığımı yazıp kilomu güncelleyeceğim. Unutmayalım şu an ki kilom 59 hedefim 50 haftaya tekrardan buluşalım umarım benimle birlikte kilo yolculuğuna hazırsınızdır haftaya zayıflamış olarak buluşmak üzere hoşca kalın..

Ben kimim?
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İyi Bir Dijital Okuryazar Olmak
Sonraki
Hayatın Anlamı Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.