Attığım Adımların Tozu

Kâinatın her insana gösterdiği bir yüz vardır. Kimimiz buna kader der, kimimiz yaptığımızın sonuçları der…Ben kendi yaşam bloğumda buna “attığım adımların tozu” derim. Yani herhangi bir zaman içerisinde; trende yolculuk yaparken, ailenle sohbet ederken ya da arkadaşlarınla bir eğlence mekanında eğlenirken vs. buna karar verirsiniz ve o verdiğiniz karar sizin ilk attığınız adımın tozunu oluşturur, böylelikle sonraki adımınızı şekillendirirsiniz. Kadere inananlar buna kaderin yönlendirdiği bir durumdur, diyebilir. Kader var, buna asla “Hayır,” demiyorum ama bilinmelidir ki, kaderimizi biz değiştirebiliriz. 

Attığım ilk adım çok istediğim bir meslekti ama istemekte geciktiğim için kaybettim, yani istediğim puanı alamadım hatta buna yanından bile geçemedim desem doğru olur ama o sıralarda yazmakla tanıştım. Çok önceden yazardım aslında ama hiç bir yerde tuttuğum yazılar değildi ve dedim ki kendime, “Neden artık yazdıklarını bir yerde tutmuyorsun?” Tuttum ve zamanım oldukça yazmaya devam ettim. Belki hâlâ kapağı olan yazılar değil ama birgün gerçekleştirme isteği ve imkanı olursa neden olmasın? 

Bundan çıkaracağım olay, karşına çıkacağın durumları kendi seçiminle şekillendirir ve başarırsın. Ha, bir sıkıntı çıktı! Öyleyse gerçekten istediğime emin miyim? 

 

okur

Yazar: Songul-Asar

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.