Dünyada En Çok Tercih Edilen Kozmetik Markaları

Dünyada En Çok Tercih Edilen Kozmetik Markaları

Dünya ticaret akışının sağlanmasında gıda, teknoloji, araba ticaretinin yanın sıra son 21. yüzyılda kozmetik sektörünün de revaçta olduğu görülmektedir. Fransa, İtalya, Güney Kore, Japonya, Türkiye, Lübnan gibi bir çok ülkenin de yer aldığı listemize gelin göz atalım…

FRANSA

Fransız kadınlarının yüzyıllardır gelen güzellik sırlarını duymayan yoktur belkide…Parfümün doğuşundan, kırmızı rujun ve makyajın sadeliğinden caddelerde ki kadınların eşşiz görünüşlerinden F ransa en çok tercih edilen ülkelerin ilk sıralarında yer almaktadır, gelin şimdi vereceğimiz örneklerle en çok tercih edilen Fransız markalarını inceleyelim.

CHANEL

Chanel S.A., bilinen adı ile Chanel Fransız moda tasarımcısı Gabrielle Bonheur “Coco” Chanel tarafından 1909-1910 yıllarında Paris’te kurulmuş moda evidir. Yıllar içinde haute couture, parfüm, saat, hazır giyim, çanta ve kozmetik gibi alanlarda uzmanlaşmış ve dünyaca ünlenmiş lüks bir markaya dönüşmüştür.

LANCOME

Fransa’da kurulup tüm Avrupa’ya ününü yayan Lancome’un isminin de kuruluşunun da ilginç, bir o kadar da hoş bir hikayesi vardır: Lancome ismi; Fransızca Lancosme kelimesinden gelmektedir. Lancosme; Fransa’nın La Brenne bölgesindeki Indre vadisinde bulunan geniş ormanların ismidir. Yörede yaşayan herkes için Lancosme Ormanı önemli bir yere sahiptir. Lancosme’u meşhur yapan bir diğer yönü de içerisinde bulunan eşsiz kokulu gülleridir. İşte Lancome ismi de Lancosme Ormanı’ndan esinlenilerek alınmıştır ve sembolündeki altın rengindeki gül de ormanın söz konusu özelliğinden dolayı gelmektedir

İTALYA

KİKO MİLANO

1997 yılında İtalya’da kurulan KIKO MILANO, geleneksel kozmetik standartlarında dünya çapında bir devrim yarattı. 20 ülkede bulunan 936 mağazası ve 30 ülkede online alışveriş imkanıyla bu İtalyan markası, makyaj ürünleri, güzellik aksesuarları ve gelişmiş cilt bakım ürünleri olmak üzere, 1200’ün üzerinde yüksek kaliteli üründen oluşan bir ürün yelpazesi sunuyor.

GÜNEY KORE

MİSSHA

Missha, 2000 yılında kurulan Able C&C Co., Ltd. bünyesindeki cilt bakımı ve kozmetik üreticisi, perakendeci şirketidir.7 ülkede bin 500’e yakın yurtdışı mağaza işletmiştir.Able C&C Co., Ltd. Güney Kore merkezlidir.

 

ETUDE HOUSE

1985 yılında firma ismini, Oscar Corporation ve daha sonra ise 1997 yılında Etude Corporation olarak değiştirmiş. Peki “Etude” kelimesi nereden geliyor diye derseniz, ünlü besteci  Frederic Chopin’in piyano çalışmalarından esinlenilerek konulmuş bir isim bu.

TÜRKİYE

FLORMAR

Bir Türk markası olarak bilinen Flormar‘ın temellerinin 1970 yılında İtalya’nın Milano kentinde atıldığını çok az insan bilir. Sami Şenbay’ın sahibi olduğu Kosan Kozmetik tarafından 1972 yılında satın alınan ve üretimi Türkiye’ye taşınan marka, Türkiye’nin ilk yerli oje üreticisi olarak tanınıyor.

GOLDEN ROSE

Kozmetiğin en büyük markalardan birisi kabul edilen ve oje üretiminde dünya 5’incisi olan Erkul Kozmetik; ünlü markalar Golden Rose, Classics ve Miss Selene’nin de sahibi. Dünya çapında 72 ülkeye ürün ihraç eden Erkul Kozmetik, 3 binden fazla mağazada kozmetik ürünü satıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kağıttan Sürahi
Sonraki
Acaba İtiraf, Korkakların Mı Cesaretlilerin Mi Dilidir..

Acaba İtiraf, Korkakların Mı Cesaretlilerin Mi Dilidir..

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.