Netflix’te Yer Alan İzlenebilecek Uzay Temalı Belgeseller

uzayda yaşam arayışı belgeseli

Uzay ulaşılması zor olmasından dolayı insanoğlu için her zaman gizemli olmuştur. Bu detay yapımcıların gözünden de kaçmamaktadır. İnsanların merak dürtülerine dokunan yapımlar ile içerik üretmeye devam ediyorlar. Film, dizi ve belgesel yayınlarında amiral gemisi pozisyonunda bulunan Netflix’te bu alanda içeriklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Site de uzay temalı belgeseller izleyicilerini bekliyor. Uzay ile ilgili yeni bilgiler edinmek isteyenler için derlediğim içerikleri aşağıda bulabilirsiniz. Uzayın heyecan verici sonsuzluğuna kendinizi bırakın. İyi Seyirler.

En İyi Uzay Temalı Belgeseller

Uzay’da Yaşam Arayışı

uzayda yaşam arayışı

Evren’de ki yalnızlığımızı sorgulayan yapımda bilim insanları Jüpiter, Mars ve Dünya üzerinde ki akıl almaz olayları inceliyor. Astrobiyologların önderliğinde gerçekleşen çalışmalar akıllara “Acaba?” sorusunu getiriyor.

yok sayılan kanıtlar netflix

Belgesel, Ufolog Steven Greer’ın “Üzerine basarak söylüyorum, başka bir yerden gelen bu hayat formları bize karşı saldırganlar. Ancak onların da bizim saldırganlığımızdan endişe duyduğuna dair fazlasıyla bulgu var” söylemiyle başlıyor. Bu söylem bile bugüne kadar sayısız kere görüldüğü üzere tam manasıyla ispat edilememiş kanıtlar sunulan ufolar hakkında kuşkulanmamıza sebep oluyor. Uzay araştırmaları denilince akıllara gelen 51. Bölge’de belgeselin önemli bir bölümünü kapsıyor.

Bob Lazar: 51. Bölge ve Uçan Daireler

bob lazar ufolar 51.bölge

1989 yılında fizik mühendisi Bob Lazar, Las Vegas’ta Klas televizyonuna yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi oturmuştur. Lazar, yaptığı açıklamada S4 bölgesinde ufolar ile ilgili gerçekleştiren projelerde görev aldığını söylemiştir. Bölge de insanoğlunun mevcut olarak elinde bulundurduğu teknolojinin çok çok daha ilerisi bir teknolojiye sahip uzay araçlarının bulunduğunu iddia etmiştir. Ve bu iddialarını söylerken hükümetin uzaylılar ile ilgili her şeye hakim olduğunu ama gerçeklerin saklandığını belirtiyor.

Bob Lazar’ın 51. Bölge açıklamalarını buradan izleyebilirsiniz:

Çağın Gerisinde Yaşamak

çağın gerisinde yaşamak düz dünyacılar

Belgesel izlerken güldürebilir ama bir yandan da üzücü bir şekilde düşündürebilir. Zira içinde bulunduğumuz teknoloji çağında daha halen dünyanın düz olduğuna dair söylemler komik olmanın da çok ötesindedir…  Ama yine de “Yahu ne diyor bunlar?” diye meraklanıyorsanız izleyebilirsiniz. 🙂

Söz konusu uzay olunca belgeseller beni kesmez konu ile alakalı filmler ile de zihninizi şerbetlemek isterseniz. Uzay temalı film önerilerini buradan okuyabilirsiniz.

arthurbenjamin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İçimizdeki Şifa
Sonraki
Özgürlük…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.