Netflix’in En İyi Filmlerini Yorumluyorum

1) THE PLATFORM 

The Platform, Parasite gibi sınıf ayrımı ve sosyal eşitsizlik ile ilgili derdini incelikle anlatan bir film değil. Bunun yerine söylemek istediklerini daha açık seçik bir şekilde anlatmayı tercih ediyor. Bazen bu durum filmin aleyhine işliyor. Ancak bu durum filmde ilk bakışta gözden kaçabilecek bazı detaylar olmadığı anlamına gelmiyor. Dini göndermelerden, politik eleştirilere yer verilen dehşet film.

2)OKJA
Film, çok sağlam bir hayvan hakları savunucusu bir film olmuş! … Filmin konusu şöyle: “10 yıl boyunca Mirando şirketi için çiftçi amcasıyla Okja adını verdiği bir domuzu büyüten küçük Mija, Okja büyüdüğü zaman Mirando şirketinin onu geri alma kararına karşı.. 

3)SILENCE
Dünya, onlarca yıl boyunca yeraltında yetişen ölümcül yaratıkların saldırısı altındadır. Yeryüzüne çıkıp insanları avlayan yaratıklar, kurbanlarını seslerinden tanıyarak ele geçirir. Dünyaya dehşet saçan yaratıklardan kaçmaya çalışan genç bir kız ve ailesi, şehir dışında bir yerde saklanmaya çalışır. Ancak onların yaşam mücadelesi burada da devam eder. Sığındıkları yerde olacakları beklemeye başlayan genç kız ve ailesi burada gizemli bir tarikatla karşılaşır

4)PARAZİT 

Güney Kore’nin başkenti Seul’de küçük ve karanlık bir bodrum katında yaşayan fakir bir aile ile göz alıcı bir evde yaşayan zengin bir ailenin hikayelerini anlatıyor. … Parazit, Oscar ödül töreninde aday olduğu altı kategoriden en iyi uluslararası film ve en iyi yönetmen Oscar’larını kazandı

5)PARAMEDİK
tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir adamın intikam hikayesini konu alıyor. Tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir adam sevgilisi tarafından terk edilir. Bu durumu kabullenemeyen genç adam onu terk eden kadını ölümcül bir takıntı haline getirir ve korkunç intikam planını uygulamaya başlayacaktır.

6)IO
Ölmekte olan Dünya’yı kurtaracak bir yol arayan genç bir bilim insanı, gezegenden kaçmak için son uzay aracını yakalamaya çalışan bir adamla ilişkili bir bağlantı bulur.

7)Annihilation

Netflix’in bilimkurgu türündeki filmi Annihilation, gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Kadrosunda Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin bulunduğu film Netflix’in başarılı yapımlarından.

8)Bird Box

Yine bu yılın iyi yapımlarından olan Bird Box, kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen filmi oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği film post-apokaliptik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu tür kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size göre.

Çiçero

Dünya Savaşı’nın en hararetli günlerinde bir Nazi casusu, öldürülmek için hedef alınan bir çocuğun annesine âşık olunca sadakati sınanır.

Netflix de olmayıp ama yinede çok beğendiğim film ve kesinlikle herkesin izlemesi gerektiği film olduğuna inanıyorum arkadaşlar onada bi göz atın lütfen Piyanist. 

Besss
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çocukluğum Ağlıyor | Winx Efsanesi: Kader Dizi İncelemesi
Sonraki
Bilişim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.