Netflix’e Ne Kadar Hakimiz? Az Bilinen Eklentiler

Selamlar dostlar. Bugün sizlere birçoğumuzun severek kullandığı, yakından tanıdığımız Netflix’in az bilinen birkaç yardımcı uzantısından bahsedeceğim. Netflix zaten çevrimdışı izleme ve birden fazla cihazda aynı anda içerik oynatma özellikleri ile ücretinin karşılığını veriyor. Fakat ücretli bir hizmet olduğundan dolayı, bize sunulan fırsatların da tamamından haberdar olmanın iyi olacağını düşünüyorum. Umarım bu yazdıklarım işinize yarar, hadi gelin yazıya geçelim.

  • LLN 

Netfilix’te içerik izlerken yabancı dil öğrenmek ister miydiniz? Bu eklenti ile Netflix’i bir yabancı dil öğrenme uygulamasına dönüştürebilirsiniz. Altyazıda hem içerikteki orijinal dili hem de Türkçe çevirisini görebilirsiniz. Ayrıca içeriğin dilini de dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm/related

  • NETFLIX’İ KÜÇÜK BOYUTTA KULLANMAK 

Netflix’te bir şeyler izlerken başka bir sekmede bir şeye bakmanız gerekiyorsa artık içeriği durdurmanıza gerek yok. Bu uzantı ile işinizi hallederken, izlediğiniz içeriği de ekranınızın köşesinde küçük bir şekilde oynatmaya devam edebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-picture-in-pictur/jkmakgpojigahjdalffbkimpnpabelio/

  • NEVER ENDING NETFLIX

Bu eklenti ile Netflix’te izlemek istediğiniz içeriklerin tüm başlangıç ve bitiş jeneriklerini atlayabilirsiniz. Bakmayın atlayabilirsiniz dediğime, eklenti sizin yerine yapıyor bu işi. Siz tek bir tuşa dahi basmıyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/never-ending-netflix/hdadmgabliibighlbejhlglfjgplfmhb/related

  •  NETFLIX ROULETTE

Ne izleyeceğinizi bulamamaya son. Netflix’e girip saatlerce ne izleyeceğinizi seçip karar veremiyorsanız bu site tam da size göre. Önce izlemek istediğiniz filmin kategorisini, IMDB puanını ve türünü seçiyorsunuz. Sonra site sizin için bu kriterlere en uygun içeriği buluyor.

https://reelgood.com/movies/roulette/netflix

  •  IMDB RATINGS

“Ben bir içeriği izlemeden önce IMDB puanına bakarım, öyle karar veririm.” diyenlerin sayısı oldukça fazla. O zaman bu eklenti de sizlere gelsin. Bu eklenti sayesinde Netflix’te bulunan tüm içeriklerin açıklama kısmında IMDB puanlarını ve diğer istatistiklerini görebileceksiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/imdb-ratings-on-netflix/ohonjgnjobblbhfeamidafpnbkppbljh?hl=tr

  • NETFLIX PROFANITY FILTER

Bu uzantı sayesinde izlediğiniz içeriklerde görmek ve duymak istemediğiniz sözcükleri sansürleyebileceksiniz. Ancak bu uzantıyı kullanabilmeniz için altyazılarınızın açık olması gerekli olduğunu hatırlatalım.

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-profanity-filter/maljbdebgffplibkcchbjahfjhppkpmp?hl=en

  • VIDEO ADJUST

Bu uzantı ile izlediğiniz içeriklerin görüntü ayarları ile oynayabilirsiniz. Parlaklığını, kontrastını ve diğer birkaç görüntü özelliğini değiştirebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/video-adjust-for-netflix/gjgmceajgibmifohoegfllnnbjmabije

  • NETFLIX PARTY 

Bu eklentiden “İnternetin Tenha Sokakları” isimli yazımda da bahsetmiştim. Fakat okumayan ya da gözden kaçırmış arkadaşlarım için tekrar yazmak istiyorum. Chrome’a ekleyeceğiniz Netflix Party eklentisi ile artık arkadaşlarınızla beraber Netflix’te bulunan istediğiniz dizi ve filmi aynı anda izleyebilir, sağ tarafta çıkan sohbet paneli yardımıyla da film sırasında arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

https://www.netflixparty.com/

Yüksel Gültekin
23'ist
Subscribe
Bildir
22 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Cehaletten Korkan İnsansı Robot BINA48 ile Sohbetler
Sonraki
İnsan İlişkileri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.