LUPIN

  Merhaba. Bu gün Netflix Top 10 listesinin 2. sırasında yer alan ve benim de beğendiğim Lupin dizisinden bahsedeceğim. Başrolde ”Can Dostum” filminden sevdiğimiz Omar Sy oynuyor. Ve daha bir çok filmi var tabi ki ama Can Dostum da bir başka güzeldi. 

 Dizinin ana karakteri Assane Diop’un babasının intikamını almak için kurduğu planları ve ince detayları izliyor olacaksınız. Babası zengin bir ailenin şoförü olarak işe başlar. Ama üzerine suç atılır. Hapis yatar ve babası intihar eder. Parası ve gücü olanın her zaman artısı olduğunu ki haksız yere yine ve yine görmüş olduk.

  Dizinin ilham kaynağı Maurice Leblanc’ın yazmış olduğu Arsen Lüpen.  Dizide  ”hah şimdi bittin işte” dediğiniz yer de dizi sizi ters köşe yapıyor. Bir nevi La Casa De Papel  tarzında. Tabi spoiler vermemek için böyle kısa kısa anlatıyorum. Kusura bakmayın.

  Dizi de en sevdiğim detay Paris’te geçmesi ve Lupin sayesinde yine ve yine Paris’e hayran oldum. Hele ki Louvre Müzesi ,Pont des Arts derken Paris’e ışınlanmak istiyorsunuz. Paris’i sevenler için Emily in Paris de öneririm. Hem Fransızları da az çok tanıyacağınız bir dizi. Emily in Paris’e çok güzel diyemem ama izlettiriyor. Kafanız dağılsın diye izleyebilirsiniz. 

 1.sezon 5 bölümden oluşmakta. Tabi keşke daha çok bölüm olsaydı. Ama merak etmeyin 2.sezon da gelecek. 2022′ de yayınlanması bekleniyormuş. Sabırsızlıkla bekliyoruz.  Umarım diziyi severseniz. Şimdiden iyi seyirler. 

yazar

Yazar: yaren-ozcam

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum