Netflix’in Bağımlılık Yapan Yetişkin Çizgi Dizileri: Paradise PD & F is for Family

Netflix'in Bağımllık Yapan Yetişkin Çizgi Dizileri: Paradise PD & F is for Family

Paradise PD

Yapımcılar & Seslendirme & Konusu

Netflix’in yeni serisi olan Paradise PD Güney Batı’daki küçük bir kasabada geçiyor. Güney Batı’nın küçük bir kasabasında yer alan polis departmanının çılgınlıklarını konu ediniyor diyebiliriz. Yapım Brickleberry’nin yaratıcısı olan Roger Black ve Waco O’Guin’in imzasını taşıyor. Serinin seslendirme takımında ise Spongebob serisinden tanıdığımız isim Tom Kenny ile Aqua Teen Hunger Force, Squidbillies yer alıyor.

31 Ağustos’ta başlayan ve Toom Boom Storyboard tarafından üretilen Paradise PD, 10 bölümden oluşuyor. Paradise PD karakterlerinin tasarımı ise O’Guin çizimlendirildi. Görüldüğü üzere Paradise PD polislerin hayatından kesitler komiklikler sunduğu için izleyicilerin ilgisini çekmiş durumda.

Netflix'in Bağımlılık Yapan Yetişkin Çizgi Dizileri: Paradise PD & F is for Family

Paradise PD için Genel Değerlendirme

Ekim ayında 2. sezonu devam edecek olan Paradise PD yetişkinler için tasarlanmış diyebiliriz. Serinin tasarımcısı O’Guin’e gore Family Guy’ı anımsattığı için bir parça iyi hissettiriyor. Paradise PD‘nin ilginç bir dinamik havası var. O’Guin’e göre Paradise PD için yapacak daha çok şey var ve insanları güldürecek ve yapacak çok şey var. Konusu bakımından klasik ve sağlam bir kurguya sahip olmayan bir yapım diyebiliriz. Dizinin vermek istediği mesaj ise ifade özgürlüğü sınırlarının hat safhada kullanılması hatta aşılması.

Önceki animasyon yapımları olan Family Guy, Simpsons ile kıyaslandığında ise; Simpsons ve Family Guy kişi ya da markaları kötümsercesini eleştirmez iken Paradise PD serisinde kötümser bir şekilde markalar eleştirilmektedir. Dizide direkt bir şekilde FOX, CNN gibi marka logoları gösterilmektedir.


F is for Family

Yapımcılar & Seslendirme

70’lere ilham veren ABD TV serisi F is for Family üçüncü sezonu ile Cuma günü Netflix’de geri döndü. Komedyen Bill Burr ve Emmy ödüllü Michael Price F is for Family ile bizi 1970lere geri götürüyor. 1970lerde kapalı alanlarda sigara içmenin kural olmadığı zamanlar. Seriyi Laura Dern, Justin Long, Sam Rockwell ve daha pek çok kişi seslendiriyor.

Bill Burr’ün Ağzından: F is for Family

Yeni sezon ile ilgili podcaste katılan Bill Burr 3. Sezon prömiyeri öncesi podcastde görüşlerini iletti. Bill, F is for Family serisinin nasıl başladığını ve neler olabileceğine dair konuştu. ”Seriye ilk başladığımda izleyiciye sadece aile hikâyeleri paylaşıyordum, her kesimden izleyiciyi güldürüyor seriyi izlerken kimsenin aklında bir soru işareti bırakmıyordum.

Netflix'in Bağımlılık Yapan Yetişkin Çizgi Dizileri: Paradise PD & F is for Family

Sonrasında ise aile hikâyelerine odaklandım ta ki eski her şey zorbalık, zihinsel suiistimal olarak etiketlene kadar. Bir gün köpeğim ile gezintideyken köpeğim beni ittirdi ve neden animasyon olarak bunu seride kullanmıyorum diye düşündüm.”

Konusu & Genel Değerlendirme

F is for Family serisi 1970ler boyunca Murphy ailesinin hikâyesine odaklanıyor. Seride Frank Murphy ve Laura Dern tarafından seslendirilen eşi Sue’nun ve üç çocuğunun hayatları anlatılıyor. Simpsons ve Famil Guy ile kıyaslandığında onlara göre daha samimi bir atmosfer sunuyor. ABD’de geçmesine rağmen Türk izleyicilerinin de izlerken kendinden bir şeyler bulabileceği bir seri F is for Family. Simpsons ve Family Guy dizisine göre F is for Family daha samimi abartıya kaçmayan, bir yapım. Dünyanın öbür ucunda da olsa insanoğlu aynı şeyleri farklı lokasyonlarda yaşayabiliyor. Bu bakımdan gerek diyalogları gerekse karakterleri bakımından son derece gerçekçi ve samimi bir yapıt diyebiliriz.


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
91. Akademi (Oscar) Ödülleri’nde Neden ”Irkçılığın Karşısında Durmak, Farklılığın Güzelliği” Teması İşlendi?
91. Akademi (Oscar) Ödülleri'nde Neden ''Irkçılığın Karşısında Durmak, Farklılığın Güzelliği'' Teması İşlendi?

91. Akademi (Oscar) Ödülleri’nde Neden ”Irkçılığın Karşısında Durmak, Farklılığın Güzelliği” Teması İşlendi?

Sonraki
Türkiye’nin En Mutlu Şehri Neden Sinop?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.