Ne Zaman Kendin Oldun?

Sen hangi pencereden bakıyorsun hayata? Kendi pencereden mi yoksa sana gösterilen pencere mi ? Belki de hiç bakmıyorsundur.
Küçüklüğümüzden bu yana ailemizden, çevremizden gördüğümüz ve bize dayatılan aslında onlarada dayatılan doğrular bizede o şekilde öğretildi.Bugünümüzün %70’i aslında dün.Hiç sorgulamadan kabul ettiğimiz şeyler hayatımızı şekillendirmekte ne kadar farkında olmasakta öyle .Bu serüven böyle sürüp gidiyor işte. Bu serüvende kendi pencereni açman gerekiyor fakat bazıları bu pencereyi hiç açmamış bazıları yarı açık bazıları ise tamamen açık . Senin ki hangisi ?

Kişilik burda oluşuyor diyebilirim çünkü eğer hiç açmadıysan o pencereyi tartışmaya girmeyen ,biraz ürkek, doğruyu sırf doğru olduğu için kabul eden ve sana güven veren herşeyi sorgusuzca kabul eden bir yapın olabilir.

Diğer bir tipleme ise yarı açık olanlar. Buradaki insanlar ise sadece korktuğu ve yeniliklere adım atmaya çekindiği , atarsa geri dönüşü olmadığını düşündüğü için adım atmayan bir okadar da meraklı kişilerdir.

Son olarak ise tamamı açık olan arkadaşlarımız. Korkusuzca yeniliklere koşan , bazen hatalar yapan ama bi hata ile o pencereyi kapatmayıp hatasından ders çıkarıp kendi tecrübeleriyle hayata devam edenler.Evet aslında nerden bakacağını kendin de seçebilirsin.Geçmiş penceresini kapatmadanda bazı doğruları unutmayıp korkusuzca yeni bakış açıları kazandırabilirsin kendine.
Şuanki anı geçmişte yaşadığın korkularla, kaoslarla, şüphelerle şekillendirmeyi bırakmalısın dostum. Herşey senin zihninde ve geçmişe takılıp aynı şeyleri yaşarım korkusuyla yaşamayı seçme , güzel bi hayatı seçebilirsin bunu şekillendirmek sana kalmış. Geçmiş gelecek kıyaslamasına son vermenin zamanı geldide geçiyor.
Toplumumuzda bi söz vardır “ çok güldüm çok ağlayacağım galiba “ sözü her güldüğümde aklıma gelirdi ve sonra gerçektende ağlardım çünkü zihnim sorgulamadan bunu kabul etmişti ama artık reddediyorum çok güldüm daha çok güleceğim diyip gülüp geçiyorum ve işe yarıyor daha çok gülüyorum .

Artık sen herşeyin en güzelini hakediyosun olumsuz düşüncelerle zihninin seni esir tutmasını engelle ve sonra bak , hayatında ne kadar güzel değişim olduğunu fark edeceksin.

Okuduğunuz için teşekkür ederim umarım okuyanlara bişeyler katabilmişimdir teşekkürler🙏🏻

okur

Yazar: Monarosa

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.