ÇOK SOĞUKSUN ! ÇOK BİLMİŞLER KLUBÜ.

Fotoğraf sahibi: Pixabay (@Pixabay on Pexels)

 

Şimdiye kadar çok duyduğum bu iğneliyici cümle hakkında kendi hislerimden ve düşüncelerimden bahsetmek istedim. Bu konuyla ilgili kişisel psikolojik yorumlar, bu tarz insanlar ,  yani bu tarz cümlelere maruz kalan insanlar hakkında olumluya yakın şeyler söyleselerde , şimdi neye göre olumlu olduğunu açılayacağım ; İ

nternet aleminde ,bu tarz duygular yaşayan , yani bu cümleyi duyan kişilerde yaşanılan duyguların ortak olduğunu düşünüyorum en nihayetinde , işte bu tarz duygular yaşayan insanlar kendi yaşadıkları duyguların eziciliğinden kurtulmak için bu halin olumlu neredeyse erdemli bir duruş olduğunu savunurlar. Ve ezici söylemlerden zaten rahatsız olan yine aynı insanlar topluluğu birbirlerini psikolojik olarak olumlarlar , desteklerler.

‘Soğuk insanlarız ancak sebebi sizsiniz ‘ der gibi ?

Ancak şunuda bildiklerini en azından akıllarından geçirdiklerini düşünüyorum; Bizi iğneleyen , soğuksun diye etiketleyen insanlar bu olumlamalara inanmıyor. Bu suçlamalarıda üstüne almıyor.

Bence 1. Etiketleyen insanların empati duygusu düşük

            2. Etiketlenenler bile kendi olumlamalarına inanmıyor günün sonunda.

Sadede gelecek olursam ; Etiketleyen insanlara biraz empati , etiketlenenlere biraz özgüven lazım.

MERVE S
Kendini henüz bulamamış yada bulmuşta ulaşamamış ,bu yolda zaman zaman koşmuş , çoğu zaman hareketsiz kalmış ; ne yapması gerektiğini bilen ancak uygulamayı başaramamış bir insan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
EN SEVDİĞİM YAZAR! Jane Austen

EN SEVDİĞİM YAZAR! Jane Austen

Sonraki
QuickChat.ai ile Müşteri Hizmetlerindeki Sorunları Tarihe Gömün

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.