Kelimelerin Gücü

…Gecenin karanlığı gündüze doğru akmaya başladığında, gerçek olmayan acılar yaşayabilirsin. Ya da yağmur yağarken; hayatının avuçlarından kayıp gittiğini hissedebilirsin. Ancak, şimşeklerin çaktığında yağmurun; umudun yeşermeye başladığında acının hiçbir anlamı kalmaz…. (Kendi yazdığım bir alıntı) 

Kelimeler, hayatımızın en önemli parçasıdır.  Ancak biz bunun farkında degiliz. Aslında sıradan bir şekilde kullandığımız bu kelimeler, güçlü bir kaleme dönüştüğünde ne kadar etkili olduğunu görebiliriz. 

Birbirimizle konuşurken, mesajlaşırken, edebi bir söz veya şiir yazarken; siyasi bir antlaşma yaparken kısacası hayatımızın her alanında kullandığımız cümlelerin içerisinde, değiştirdiğimiz bir kelime bile bir çok şeyi değiştirebilir. Bu yüzden silahlardan daha önemli şey varsa o da kalemlerdir. 

Sevdiğimiz insana bir söz söyleyeceğimiz zaman anlamlı olmasını isteriz. Kelimelerin altına gizli mesajlar yükleriz. Böylece kelimelerin ruhunu anlamış oluruz. Kısacası, edebi eserleri ortaya çıkaran şeyler içinde, yoğun duyguların yansıması olduğunu anlamış oluruz. 

Hayatımızı değiştirecek olan tek şey, küçük bir söz veya kalemlerden dökülen bir kuble mısralardır. 

Bazı şeyleri ararken önce kendi içimizde bulmalıyız. Uzak yerlere bakarken aynaya bakmayı unutmamalıyız. Unutmaki; dünyayı değiştirmek istiyorsan, kalemini elinde tutman yeterli olacaktır! 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.