MERAK EDENİ SEVİN

İnsan sevdiğini merak eder. Onun için endişe duyar, iyi olmasını ister ve başına kötü bir şeyler gelmemesi için endişe duyar. Seviyorsa merak eder. Ne yaptığını, ne düşündüğünü merak eder.

Sen de merak ediyorsun değil mi? sevdiğin adam ya da kadın şu anda ne yapıyor acaba? Nerededir? Uyuyor mudur gecenin bu saatinde? Yanında biri var mıdır yoksa o da yalnızlığı ile birlikte müzik mi dinlemekte? Ya da biraz kitap okuyup, düşüncelere mi dalacak? Sonra neler düşünerek yerinden kalkıp, uyumaya gidecek?

Yanında biri var mı? Ya yanındaki insan hayatındaki biriyse? Onu seviyor mudur? Çok mu seviyordur? Yarınlarına taşıyacak kadar mı sever? Sevmesin. İnşallah o kadar çok sevmiyordur. Merak ediyorsun işte. Yalnız mı yoksa yanında- hayatında biri var mı? Olmamalı.

Birilerine sarılıyor mu? Onları öpüyor mu? Geceler gündüzlere dönüşürken yeni güne birlikte mi başlıyorlar? Ona iyi bakıyor mu? Nasıl bakıyorlar birbirlerine? Bakışıyorlar mı? Gözleri onun gözlerinde kayboluyor mu?

Birlikte izlenen o film, söylediğiniz o şarkı, birlikte gittiğiniz yerler, sohbetleriniz geliyor aklına değil mi? Yine aynı şeyleri yaşayabilecek misiniz diye merak ediyorsun. Devamı gelsin de istiyorsun ama o ne düşünüyor, ne yapıyor bilmiyorsun.

Birkaç gün görüşmeyince de bedeninin sol yanına bir sızı saplanıyor. Kalbin sızlıyor. Nefesin daralıyor, üşüyorsun yazın en sıcak günlerinde.  Yediğin lokmalar boğazından geçmiyor. Ağzın dilin kuruyor. Uyuyorsan rüyalarında, uyuyamıyorsan gözlerinin önünde onu görüyorsun. Yazsın, arasın, ses versin diye düşünüyor, merak ediyorsun.

 İnsan merak ettiğini sever. Sevdiğin de seni merak ediyor mudur? Ya sen? Sen kimleri merak ediyorsun? Sen onu merak ediyorsan ve o seni düşünmüyorsa…. Bitiş yakındır. Üzgünüm

yazar

Yazar: Dans Eden Kelimeler

Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.