Umutsuz bir genç

Bu benim ilk bloğum aslında ne yazmam gerektiğini bilmiyorum size kendi hislerimden bahsedeyim çünkü şu anda elimde olan tek şey bu. Ben 17 yaşında bir 10.sınıf öğrencisiyim belki de tüm Türkiye gençleri gibi gelecekten hiç bir umudum yok.Dersleri şu sıralar aşırı saldım aslında başarılı bir öğrenciydim ama şu sıralar hiç çalışmıyorum çünkü bir umudum yok derslere çalışsam bile sanki bu ülkede hiç istediğim yaşamı elde edemeyecekmişim gibi geliyor.Aslında sadece derslerde değil tüm hayattan umutsuzum.İlerde sıkıntı çekeceğimi,düzgün bir hayatım olmayacağını düşünüyorum.Hiç mutlu olamıyorum.Ama derseniz ki bunu düzeltmek için ne yapıyorsun? Onun için de hiç bir şey yapmıyorum.Bittim tükendim gibi bu sene yaşadığım bir kaç olay da beni böyle umutsuzluğa itti gerçekten çok çaresiz hissediyorum ne yapacağımı nasıl düzeleceğimi bilemiyorum.Bazen ulan ben neden yaşıyorum diyorum bomboş bi insanım diyorum kızıyorum kendime intihar etmeyi falan düşünüyorum çok çirkin bir düşünce diye sonra vazgeçiyorum.Kısacası böyle hiç bir şeyden keyif almayan sürekli mutsuz bir genç olarak büyüyorum ne olacağımı ne yapacağımı bilemiyorum… Sanırsam blog yazmaya çalışacağım bu yazdıklarıma da blog denirse tabi böyle içimi dökmeye derdimi anlatmayı seviyorum.Anlamlandıramadığım bir sürü olau var onları da yazarım belki okuduysanız teşekkür ederim:)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

 1. Merhaba genç arkadaşım…

  İnsan hangi yaşta olursa olsun bazen tükenmiş ve umutsuz hisseder kendini. Bu çok normaldir. Özellikle sizin yaşınızdayken bu çok daha olası. Yani, yalnız değilsiniz. Birçok genç arkadaşınız da sizinle aynı hissediyor.
  Ancak kendinize gelip silkelenmeniz ve toparlanmanz gerekiyor her şeye rağmen. Ben de yazdıklarınıza kayırsız kalamadım ve öğüt vermek için değil, destek olmak için yazmak istedim.
  Yaşınız ilerlediğinde tüm bunlara gülümseyeceksiniz. Durumunuzu düzeltmek için hiçbir şey yapmadığınızı söylemişsiniz. Bu da çok normal çünkü buna haliniz yok. Fakat bir müddet sonra bu kronik hale gelebilir. O yüzden kendinizi kasmadan ama kendinizi de aksatmadan toparlanmalısınız.
  Ha gayret. Size güveniyorum. İyi olduğunuzu anlatan yazılarınızı bekliyorum.

  Sevgiler.