Malinois Belçika Kurdu Yavru Köpek Eğitimi!

Belgin Malinois (Belçika Çoban Köpeği) Eğitimi yumuşak ve sakin bir dille verilmesi gerekir. Doğası gereği sert ve alda yapılı olan Belçika Çoban Köpeği sert kişilerden ve sert tavırlardan hoşlanmazlar. İyi ve doğru bir eğitim aldığında vazgeçilmez bir dost haline gelecektir. Malinois köpeğinin en belirgin özelliği sahibine düşkün ve dışarıdan gelen her türlü tehlikeye karşı korumacı bir köpek olmasıdır. En iyi eğitim yavruluk döneminde verilen eğitimdir. Bunun sebebi yavrunuzun henüz hiç bir alışkanlığının olmaması ve karakterinin henüz tam oturmamış olmasıdır.

Belgin Malinois (Belçika Çoban Köpeği) Tuvalet Eğitimi 

Her ırkta olduğu gibi Malinois Irkınında yavrularla yaşadığı en büyük sorun tuvalet eğitimidir. Henüz köpeğiniz yavruyken Malinois Tuvalet Eğitimi aldırmanız siz ve köpeğiniz için daha sağlıklı ve daha rahat birliktelik sürmeniz için çok önemlidir. Tuvalet eğitimi evde dışarıda olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Evde Malinois Tuvalet Eğitimi, köpeğinizin evin içerisinde belirli bir alana gelerek köpek tuvalet kâğıdına tuvaletini yapması öğretilir. Böylece köpeğiniz hem tuvaletini nereye yapacağını öğrenir hem de dizin yaşantınıza uyum sağlamaya başlar. Dışarıda Malinois Tuvalet Eğitiminde ise köpeğinizin tuvalet ihtiyacını ancak dışarı çıktığımda gidermesi gerektiği öğretilir. Bu süreç boyunca evde tuvaletini tutması gerektiğini de öğrenmiş olur. Eğitimler yalnızca tuvalet alışkanlığı kazanmak değil bununla birlikte köpeğinizin beslenme ve kas yapısısın da gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

Belgin Malinois (Belçika Çoban Köpeği) İtaat Eğitimi 

Belçika Çoban Köpeği Temel İtaat Eğitimi, yavruluk döneminde verilmesi gereken bir diğer önemli eğitimdir. Malinois köpeğinin kolay öğrenebilmesi için nazik ve sakin bir dil işe eğitilmesi gerekir. Sert davranışlardan hoşlanmazlar, onlara bir şey öğretmek istiyorsak kibar ve sabırlı olmanız gerekir. Eğitimde öğretilen bazı komutlar vardır. Örneğin takip komutunu öğrenen Belçika çoban köpeği ile dışarı çıktığınızda sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden ve sizin önünüze geçmeden dizinle birlikte yürüyeceklerdir. Bir diğer eğitim ise Malinois İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitimin temel itaat eğitiminden farkı görebilen bütün komutları tasmasız bir şekilde gerçekleştirmesidir. Buradaki asıl amaç bütün kontrolü ele alarak yöneticinin kim olduğunu öğretmektir.

 

Belgin Malinois (Belçika Çoban Köpeği) Sosyalleşme Eğitimi

Belgin Malinois (Belçika Çoban Köpeği Sosyalleşme Eğitimi yavruluk döneminden itibaren verilmesi gereken bir diğer önemli eğitimdir. Bu eğitimde köpeğinizin bütün davranış bozuklukları çözümlenir ve diğer canlılar ile daha iyi iletişim kurması öğretilir. Havlama saldırma ağlama ısırma kemirme gibi davranışsal sorunların çözümlenmesi sağlanır. Böylece köpeğiniz ve sizin aranızdaki bağ kuvvetlenir daha kaliteli birliktelik geçirmenize yardımcı olacaktır. Sosyalleşme eğitimi Malinois ırkı için çok önemlidir. Çünkü bu ırk alda karakter yapısına sahiptir. Doğuştan gelen içgüdüsel davranış bozuklukları (saldırma, ısırma gibi)vardır. Bu sorun çözümlenmez ise ileride daha büyük sıkıntılara yol açması kaçınılmaz olacaktır. Sosyalleşme eğitimi yavrunuz 3 aylıkken başlanabilir ve her eğitim 30 gün sürmektedir.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/malinois-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Labrador Retriever Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
Maltese Terrier Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.