Labrador Retriever Yavru Köpek Eğitimi!

Yavru Labrador Retriever zekâsı, eğitilebilirliği ve söz dinlemesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. İnsanlarla yaşamaya bayılan bu köpekler, çocuklar ve diğer canlılarla sevgi dolu iletişim kurmaktan keyif alırlar. Suyla arası çok iyi olan Labrador Retriever eskiden birçok yarışmalarda da derece almıştır. Aldıracağınız erken ve doğru eğitim Labrador cinsi için en doğru karar olacaktır. Günümüzde narkotik köpeği olarak görev alan bu cins koku almada, iz sürmede oldukça başarılıdır. Eğitildiği zaman çok iyi birliktelik kuracağınız Labrador Retriever Cinsi köpeklerin alması gereken bazı eğitimler vardır.

LABRADOR RETRİEVER IRKININ ALMASI GEREKEN EĞİTİMLER NELERDİR?

Her cinsin olduğu gibi labrador cinsinin de alması gereken eğitimler sırasıyla;

YAVRU LABRADOR RETRİEVER TUVALET EĞİTİMİ

 Yavru Labrador Retriever cinsi, çoğu besleyiciyle evde yaşayan köpeklerdir. Bu nedenle yavruluk döneminde ilk olarak kazandırılması gereken şey tuvalet alışkanlığıdır. Köpeklerde tuvalet eğitimi evde ve dışarıda olmak üzere 2 ye ayrılır. Yavru labrador evde tuvalet eğitimin de köpeğinizin tuvaletini köpek pedine yapması öğretilir. Tuvalet ihtiyacı geldiğinde belirlenen yere giderek bu ihtiyacını karşılamış olur. İkinci eğitim Yavru Labrador Dışarıda Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitimde ise köpeğinizin düzenli dışarı çıkarıldığında tuvaletini dışarıda yapması ve ev ortamındayken tuvaletini tutması öğretilir. Aldırılacak Labrador Tuvalet Eğitimi sonrasında yavru ailesinin yanında tuvalet ihtiyacını nasıl gidereceğini tam olarak anlamalı ve öğretilen şekilde uygulamalıdır. Bu ilk ve en önemli eğitim yavrunuzun sadece tuvalet alışkanlığını değil bunun yanında beslenme düzenini, sindirim sistemini de düzene sokacaktır. Yavru labrador tuvalet eğitimini 3 aylıkken başlanılabilir.

YAVRU LABRADOR RETRİEVER İTAAT EĞİTİMİ

  Ev ve bahçe ortamında beslenilen Labrador Retriever Temel İtaat Eğitimi yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir. Bu eğitim de köpeğinizin sol tarafınızda sevk kayışı (tasma) ile çekiştirmeden yürümesini öğretilir.  Köpeğiniz günlük hayatınıza uyumlu bir şekilde yaşayabilmesi için ise öğreneceği komutları kullanılması yeterlidir. Yavru Labrador Temel İtaat Eğitiminde öğretilen gel, otur, otur bekle, yat, yat bekle, hayır, aferin gibi komutlar vardır. Köpeğinize bu komutlarla her istediğinizi yaptırabilir bunun ile beraber sağlıklı bir birliktelik geçirmenize yardımcı olacaktır. Köpeğinizin öğretilen komutları tasmasız yerine getirmesi ise yavru labrador itaat eğitiminde gerçekleşir. Bu eğitim Labrador temel itaat eğitiminde sonra alınır ve her biri yaklaşık 30 gün sürmektedir.

LABRADOR RETRİEVER KORUMA EĞİTİMİ

 Köpeklerde koruma eğitimi bekçilik, alan koruma gibi konularda verilmesi gereken eğitimdir. Labrador cinsi, arkadaş canlısı, insanlarla anlaşan bir köpek olduğu için Labrador Koruma Eğitimi verilmesi mümkün görülmemektedir.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/labrador-retriever-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
King Charles Cavailer Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
Malinois Belçika Kurdu Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.