Lezbiyen Filmleri | Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri

lezbiyen filmler

Lezbiyen Filmleri

Eşcinsellik, sinema dünyasının en çok işlenen konuları arasında yer alırken lezbiyen filmleri pek çok sinema sever için ilgi çekici seçenekler arasında yer almayı başarıyor. Lezbiyen olmayanların dahi ilgiyle takip ettiği ve konusu sayesinde ciddi bir izleyici kitlesine sahip lez film kategorisini değerlendirmeye ne dersiniz? Sürükleyici ve romantik özellikleri sayesinde ekrandan ayrılamayacağınız yapıtlar için detaylara daha yakından bir göz atalım!

Netflix Lezbiyen Filmleri

Netflix, film kategorileri ile dikkatleri çekerken her yapıtta bambaşka deneyimler sunmayı hedefliyor. Bu yönüyle en dikkat çeken yapımları ekrana taşıyan Netflix’te lezbiyen konulu filmler ile ilgili mutlaka tercih etmeniz gerekenlere daha yakından bakabilirsiniz. İşte lez filmleri konusunda fark yaratacak seçenekler!

Ana e Vitoria

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri

Brezilyalı bir müzik ikilisi olan Anavitôria’yı konu alan bu biyografik film lezbiyen aşkına dikkati çekiyor. Ana Clara Caetano ve Vitôria Falcao’nun gerçek hayatta nasıl tanıştığını aktarıyor. Ayrıca müzik gruplarını nasıl kurduğunu yansıtıyor. Gerçek bir hayat hikâyesi olmasının yanında lezbiyenliği konu edinen çok özel yapımlardan bir tanesi. Üstelik filmin sosyal bir mesaj da içeriyor olması pek çok sinema sever için ilgi çekici seçeneklerden bir tanesi olmasını sağlıyor. Ana e Vitoria 2018 yapımı olsa da hala izlenme listelerinde dikkatleri çekiyor. Üstelik izlenmeye değer lezbiyen filmleri arasında bulunuyor.

Below Her Mouth

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri (1)

Lezbiyen filmi dendiğinde akla gelen seçeneklerden biri de erotizmdir. Kanada draması olarak beyazperdeye yansıyan ‘Below Her Mouth’ bu konuda gerçekten de iddialı bir seçenek. Natalie Krill ve Arika Linder’in Toronto’da yaşam sürene iki kadını canlandırdığı filmde tutkulu bir aşk yansıyor ekranlara. Derinlemesine bir hikâye kurgusundan ziyade seksi görsellerin ön planda olduğu bir yapım. Çıplaklık ve şehveti arayanların tercih edeceği bu yapıt Netflix filmleri arasında oldukça ilgi çekici bir seçenek!

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri (2)

Bollywood sinemasının Netflix sayesinde ön plana çıkan yapıtlarından bir tanesi. Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga lezbiyen filmleri konusunda oldukça iddialı. Sonam Kapoor’un canlandırdığı bir yazarın ailesi tarafından evlendirilmek istemesi ve kendisinin bir başka kadınla aşk yaşaması konu oluyor. Sweety adındaki kadının kasabalı ve tutucu bir Hint ailesinin mensubu olması işleri oldukça farklılaştırıyor. Bu nedenle de ailesinin kendisine karşı tepkisini ölçmekte zorlanıyor. Hem kültürel hem de sosyal anlamda farklı bir yapım olan Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga ile siz de lez filmi ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz.

The Perfection

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri (3)

Lezbiyenlik konulu filmler arasında en önemli yapıtlardan bir tanesi olarak dikkat çeken The Perfection sadece lezbiyenliği konu edinmesiyle değil başrolünün gerçek hayatta lezbiyen olmasıyla da hayli değerli. Bu çerçevede filmi farklı bir gözle izlemek hemen herkes için oldukça etkileyici. Cinsel taciz ve sakatlanmayı da konu edinen filmin psikolojik anlamda bir gerilimi yansıttığını söylemek gerekir. Ahlaksızlığın yasaklanmadığı bir kült olarak müzisyenler için seçkin bir okulda geçiyor. Farklı bakış açısı ve lezbiyenliği konu edinmesi ile bu filmi siz de çok beğeneceksiniz.

Sizin için Seçtiğimiz En İyi Lezbiyen Filmleri

Netflix’te yayınlanmayan ama en çok tercih edilen lezbiyen filmlerinden söz etmemek olmaz değil mi? Bu durumda dikkat etmeniz gereken yapıtları sizler için derledik. İşte lezbiyenliği konu edinen birbirinden avantajlı seçenekler!

Mavi En Sıcak Renktir

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri (4)

Filmin başrolü olan 15 yaşındaki Adele için iki değişmez gerçek vardır. Bu iki gerçek kendisinin bir kız olduğu ve kızların sadece erkeklerle ilişki yaşadığıdır. Ancak bir gün bu gerçeklik temelden sarsılır. Meydanda gördüğü mavi saçlı Emma ona erkeklerin kızlar için tek seçenek olmadığını hissettirir. Ergenliği farklı bir noktada yaşarken lezbiyen olmasının etkilerini bir yetişkin olarak hisseder. Bir yetişkin olarak aşkını yaşar. Ancak dünyaya ve ailesine karşı bir türlü barışık bir hayat yaşayamaz.

Hizmetçi

Lezbiyen Filmleri Konulu Lezbiyen Filmleri ve Önerileri (6)

Bir dolandırıcılık hikâyesinin lezbiyen aşkına kapı araladığı film; Japon sinemasının ve dünyanı en önemli yapıtlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Sook-hee ve Lady Hideko arasında geçen aşkın işleri karıştırdığı film lezbiyen konulu film tercih edenler için oldukça sürükleyici. O halde bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler. Önerileriniz ve eklememi istedikleriniz varsa lütfen yorumlara yazın. Netflix Lezbiyen Dizileri yazımı da okumayı unutmayın. Diğer film ve diziler için kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Filmograf
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İncir Ağaçları
Sonraki
Bir Zafer Abidesi Olarak 30 Ağustos

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.