La Casa De Papel

          Artık sona gelmiş bulunuyoruz. Sevdiğimiz ve çok konuştuğumuz dizinin de finalini görmüş olduk. Bu yazı buram buram spoiler içerecek o yüzden diziyi henüz izlemediyseniz bu sayfadan hemen çıkmanızı öneririm.. 

 İlk olarak 2018 de La Casa De Papel hakkında blogspotta yazmıştım. Ve en çok okunan yazılarımdan biri olmuştu. İlk bölümünden beri hayranlıkla izlediğim bir diziydi. Bazı eksik detayları mevcut ama bu her dizi de hemen hemen olan bir şey zaten. Bu detayları da çok eleştiren de olmuştu fakat bana kalırsa izlerken o kadar da göze batmayan detaylardı. Sürükleyici ve izlerken hop oturup hop kalktığımız bir diziydi. Öncelikle bunu kabul edelim.

 Soygunculara karşı bu kadar sempati duyduğumuz bir başka dizi var mıydı ? Yani varsa bile şuan hatırlamıyorum. Bu kadar ayrıntılı düşünülmüş, her an sürprizlerle karşılaştığımız bir dizi de olunca tabii fanı da çok oldu. Dali maskeleri de tulumları da çok trend oldu. Hatta büyük markalar La Casa De Papel koleksiyonları çıkardılar. Hatta şuan da NYX markasının makyaj seti mevcut. Yani çoğu marka bu diziden ekmeğini yedi. Hatta İspanyolca öğrenmek isteyen kişi sayısı da arttı. Tabii profesörün o güzel ispanyolcası karşısında bunu istemek çok normal..

Üstünkörü de olsa biraz konudan bahsedelim; 

   Profesörün abisi için planladığı İspanya Merkez Bankasındaki altınların çalınma hikayesine ortak olacağız . Yine dizideki ayrıntılar ve profesörün ”aha şimdi yakalandılar” dediğimiz her kısımda yakalanmadıklarını da görmüş olacağız.

                                Ve unutmayın, Behlüller her yer de vardır sadece dizi değiştirirler…. 

Ah Berlin ah.. İhanete sende uğradın ya, biz daha ne diyelim. Ama bir güzel haber daha var. Berlin’in de dizisi çıkıyorrr. 2023 deki diziyi sabırsızlıkla bekliyorum. O diziye de şimdiden hayran kalacağımız kesin.

Diziye katılan bir diğer sevdiğim karakterde Alicia Sierra oldu. Tabii sonrasında profesör ile işbirliği yapacağı aklımın ucundan geçmezdi. Ama gayet süper ikili oldular. Birbirlerini zeka anlamında bu kadar tamamlayan başka iki karakter yok bence dizide. 

                         Deli bir karakter ve gözü kara. Soygun için tam da aranan bir karakter aslında. 

  Dizinin finalinde yine yakalanmayacaklarını ve sağ salim kurtulacaklarını diziyi izleyen kişiler bence tahmin ediyordu. Sonuçta plan profesörden çıkma. Elbet bir yolunu bulup elini kolunu sallayarak çıkacağından emindik. (Diğer soygunlarda olduğu gibi.) Bu soygun hem halkı hem de devleti kandırdı. Cidden ”Vay anasını” 

 Bizi kendine hayran bırakan yapım ekibine, senaryo yazarlarına ve ve oyuncularına çok teşekkürler. Darısı Berlin dizisinin başına demeyeceğim çünkü kesin o dizi de bu kadar sansasyonel olacak. Umarım profesörü de o dizi de görür ve izleriz.

 Çokta dizinin içeriğinden bahsetmedim. Diğer yazılarımdaki gibi. Benim amacım içeriği detaylı anlatmaktansa üstünkörü dizi hakkında konuşmak. Ve biraz da alt detaylara değinmek. Psikolojik olarak derin bir illüzyonu olan dizi için diyeceklerim bu kadar. İyi okumalar ve iyi seyirler.

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Koca, Paslı, Durmuş Dünya
Sonraki
Hatıralar Asla Ölmez. Fakat Ölüyoruz İşte…

Hatıralar Asla Ölmez. Fakat Ölüyoruz İşte…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.